Боротьба за собор у Кам'янці-Подільському: відбуваються сутички, прихильники ПЦУ ставлять намети. У Рівному заборонили Московську церкву на території громади

Протистояння у Кам'янці-Подільському Хмельницької області біля собору Олександра Невського набирає обертів: почалися сутички. 8 квітня на зборах у Кам'янці-Подільському проголосували за перехід храму з УПЦ МП до ПЦУ, проте священнослужителі Московського патріархату відмовляються виконати волю народу.

Учасники зборів вирішили перейти до радикальніших методів і почали розгортати намети, пише "Суспільне Хмельницький" з посиланням на одну з організаторів акції Аллу Чепелюк.

Парафіяни, які підтримують МП оточили собор у Кам'янці й не пускають туди ревізійну комісію та прихильників ПЦУ. Фото: Алла Чепелюк / Кам'янець-Подільський

Активісти вимагають від священнослужителів пустити до храму ревізійну комісію, яка перевірить збереження майна. " Наразі нас туди не пускають, хоча є рішення громади про перехід до ПЦУ. Намети ми ставимо, бо наша акція є безстроковою. Тут уночі залишатимуться люди на чергуванні ", - сказала Чепелюк.

Люди посали розгортати намети. Фото: Алла Чепелюк / Кам'янець-Подільський

Увечері 9 квітня під стінами собору зібралося понад тисячу людей, які підтримують ПЦУ. На противагу їм прийшли близько 500 прихильників МП. Вони оточили храм і забороняють наближатися до нього. Видання "Всім" повідомляло про сутички під стінами собору.

Поліція розібрала активістів та віруючих. Наразі ситуація перебуває під контролем силовиків.


Рівненщина заборонила МП на території громади

У Рівному припинили право на користування земельними ділянками для Московської церкви

Рівненська міськрада підтримала рішення про припинення права користування УПЦ (МП) земельними ділянками на території громади. Про це повідомив у Телеграмі міський голова Рівного Олександр Третяк, пише Главком.

«На позачерговій сесії Рівненської міської ради припинили право користування земельними ділянками на території громади, які використовує УПЦ (Московський патріархат)», – йдеться у повідомленні.

Третяк написав, що неприпустимо, щоб під час війни в державі функціонувала церква, яка благословляє російських солдат на вбивства українців.

Зазначимо, що Рівненська обласна рада проголосувала за заборону діяльності УПЦ МП на Рівненщині та скасувала рішення депутатів 1991 та 92 років, що стосуються діяльності релігійних організацій московського патріархату. Це сталось на позачерговій сесії 10 квітня.

На сесію зареєструвалось 55 депутати, а це означає, що сесія є правомочною.

Архієпископ УПЦ МП Пимен
Архієпископ УПЦ МП Пимен

У залі дали слово керівнику Рівненської єпархії УПЦ архієпископу Пимену. Він зазначив, що Собор їхньої конфесії змінив статут і «благословіння московського патріарха було скасоване», а відтак, додав, «церква є повністю самостійною».

«Наша Церква має більше прав і повноважень серед світового православ'я, ніж ПЦУ. Скажу навіть, що ПЦУ також вийшло з московського патріархату, бо все православ'я на теренах колишнього СРСР було у складі московського патріархату. Більше скажу – навіть греко-католики. Кожна Церква має своє становлення», – заявив архієпископ.

Архієпископ під час виступу зазначив, що серед священників їхньої конфесії багато підтримують Україну, зокрема, і на фронті. Проте депутати облради обурилися, що архієпископу взагалі дали слово. Депутати звернулися до Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Управління служби безпеки України в Рівненській області щодо заборони діяльності УПЦ (МП) в Україні.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації