Терпець урвався: через відсутність газу жителі Банилова на Вижниччині перекрили дороги

СОЛОДКІ ОБІЦЯНКИ ОСАЧУКА

У селі Банилів, на Вижниччині, місцеві мешканці перекрили дороги через відсутність у їхніх домівках газу. На такий протест люди виходитимуть щодня. Нагадаємо, понад півтори тисячі буковинців залишилися без газопостачання. Внаслідок пошкодження газопроводу «Джурів – Банилів», яке сталося у червні 2020 року через паводок, 6 сіл Буковини досі залишаються без газопостачання.

Як розповідав раніше МА АСС голова Банилівської сільської ради Василь Соломко, , через відсутність газопостачання він змушений закривати школи та садочки у селі.

«Сьогодні люди у відчаї, - каже Василь Соломко. - Я три рази людей зупиняв, сьогодні я вже не маю морального права це зробити і щось їм казати. 1000 учнів не ходять у школи, 300 дітей не відвідують садочки, будинки застивають, у селі люди масово хворіють. На перекриття вийшов і 90-річний дідусь. Уявіть, до якого відчаю довели людей. Мешканцям вже не цікаво хто винен – газовики, обласна адміністрація чи хтось інший».

За словами Василя Соломка, на акцію протесту у чотирьох місцях Банилова вийшло понад 300 людей. Попри перекриття дороги, вони таки пропускатимуть автомобілі з дітьми, вагітними та «швикді».

«Після тендерних процедур визначився переможець робіт з відновлення газогону. Він дав свої гроші, щоб виготовити 33 м труби, тому що вона має бути зроблена на заводі, мати певні товщину і діаметр, без швів тощо, - продовжує сільський голова. - Відтак, труба буде виготовлена приблизно 3-6 грудня. Якщо ж її таки виготовлять, то її монтаж, перевірка та інші заходи триватимуть 10-14 днів. Таким чином газ у село може поступити 15-20 грудня. А людей це не влаштовує. Бо дуже довгий час жодна робота не виконувалася. Люди у відчаї. Вони хочуть, щоб газ подали до основної труби і під’єднали, як у минулому році, тимчасову трубу».

Василь Соломко додав, що люди перекриватимуть дороги щодня, поки чітко не отримають відповідь, коли до їхніх осель відновлять тимчасове постачання газу.


Коментарі:
Більше новин по темі: