"Не ігноруйте нас": на Буковині представники громадського руху пенсіонерів силових структур України звернулися до керівництва держави

Президенту України
В.О. Зеленському
Прем’єр-міністру України
Д.А. Шмигалю

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Шановний Володимире Олександровичу!
Шановний Денисе Анатолійовичу!

Листування з громадськими організаціями, окремими громадянами стосовно питань соціального та пенсійного забезпечення ветеранів та пенсіонерів силовиків впирається в Ваше дозоване інформування, а то й повний інформаційний вакуум. Наші звернення розглядаються в найкращому випадку головними спеціалістами ОП України, КМ України та «відфутболюються» на розгляд до тих міністерств та відомств, на які ми й скаржимося, з ким і не можемо досягти порозуміння. Так далі продовжуватися не може! Державна виконавча влада, яку Ви уособлюєте та очолюєте, в різний спосіб порушує Закони України, при цьому закликаючи ветеранський рух перебувати в правовому полі, вирішувати свої проблеми в межах чинного законодавства, навіть втискувати свій відчай в законні кордони…

В останні 6-7 років рішеннями владних інституцій України в пенсійному забезпеченні ветеранів та пенсіонерів міністерств та відомств блоку безпеки та оборони стався перекос, що призвів до значної соціальної напруги.

Спроби знайти компроміс між громадськими організаціями, які представляють інтерес ветеранів та пенсіонерів силового блоку з одного боку та державними структурами, які виконують функції нарахування та виплати пенсій з іншого боку призвели лише до того, що було створено ряд підзаконних актів, які не вирішили проблеми, попри всі сподівання досягнення соціальної справедливості.
Відтак, протестний рух силовиків перейшов більше у площину судових позовів та переписки з вимогами, спрямованими до органів місцевого самоврядування, центральних органів законодавчої та виконавчої влади.

Але, якщо позови з вимогами визнання рішень влади протиправними та вимогами вчинити певні дії були задовільнені судами всіх інстанцій, то вимоги до Адміністрації (Офісу) Президента України, Кабміну та Верховної Ради України, окремих керівників силових міністерств та відомств зійшли нанівець через спрямування розгляду наших вимог саме до тих інституцій, на дії яких ми скаржимося.

Це пряме порушення вимог всіх Законів України починаючи з Конституції України і закінчуючи нормами розгляду звернень окремих громадян та колективних заяв громадських організацій.

Саме тому, з роками до сьогоднішнього дня соціальна напруга в суспільстві накопичилася й призводить до сплесків незадоволення ветеранів, до мирних масових акцій біля приміщень владних інституцій. Але, на жаль, системних змін в обговорюваних питаннях не стається. Час, що влада бере на роздуми та виконання обіцянок вирішення проблемних питань спливає безрезультатно.

Складається враження, що передвиборчі обіцянки партій, функціональні обов’язки інституцій, які виконують функції соціального та пенсійного забезпечення ветеранів та пенсіонерів силового блоку, вдів, дітей, які мають забезпечуватися згідно з законодавством про втрату годувальників стало великою аферою на державному рівні.

Нам постійно доводять думку про необхідність зачекати поки державні органи шукають вихід з ситуації, яка склалася. Ввійти в положення держави, яка знаходиться в стані війни, зрозуміти фінансові складнощі через складний економічний стан. Однак, час спливає, ветерани та пенсіонери помирають через незадовільний стан здоров’я, підірваний роками випробувань, небезпечних для життя та здоров’я умов служби, нестачу грошових коштів для лікування професійних захворювань, отриманих під час несення служби, тяжких поранень тощо.

Вже немає сенсу говорити про зведення нанівець вирішення питань санаторно-курортного лікування ветеранів, обмеження в питаннях медичного обслуговування через безкінечні реформування міністерств та відомств. І як наслідок передачу функцій обслуговування з одного відомства в інше.

Питання квартирного обліку ветеранів та пенсіонерів силовиків залишилося невирішеним назавжди. Про нього тепер вже не згадуємо й ми, глибоко переконані в тому, що до нього у держави руки не надійдуть вже ніколи.

В умовах суворого сьогоденні, коли Україна перебуває в умовах війни, коли корупційні складові та економічні схеми душать паростки фінансового зростання держави, питання соціального та пенсійного забезпечення силовиків стають одним з вагомих чинників патріотичного виховання суспільства. Досвід військових ветеранів, пенсіонерів інших силових відомств стає безцінним для захисту держави від зовнішніх та внутрішніх викликів. І на жаль, недооціненим, невитребуваним для державних інституцій.

Сьогодні, коли Україна взяла невідворотний курс на членство в НАТО, саме невжиття державою заходів стосовно соціального та пенсійного забезпечення ветеранів та пенсіонерів блоку оборони та безпеки держави, негативно впливає на імідж держави в розрізі вирішення цього питання на міжнародній арені та на настрої службовців, які носять погони як на передовій, так і в діючих правоохоронних підрозділах. Крім того, пропонуємо зважити на той факт, що масові мирні акції ветеранів, пенсіонерів будуть створювати негативну «картинку» як для країни-агресора, так і підтримуючих її сторін.

Однак, в цьому будуть винні не стільки учасники заходів, скільки державні інституції, які ігнорують законні вимоги ветеранів в такий спосіб провокуючи зростання соціального напруження та розмаху їх проведення.

Не далеко до того часу, коли пенсіонери доведені до відчаю небажанням держави почути та піти назустріч їх вимогам, будуть змушені до більш радикальних дій, як то пікетування, голодування, перекриття шляхів, використання сміттєвих баків для т.з. «катання» державних службовців, актів самоспалювання тощо.

Сподіваюсь, що держава в Вашій особі почує нас та буде вживати заходи щодо вирішення питань соціального та пенсійного забезпечення ветеранів та пенсіонерів силового блоку України.

Ми виходимо на вулиці, щоб спробувати знайти шляхи виходу з цієї ситуації на рівні регіонів, областей, країв та заручитися Вашою підтримкою на рівні держави.

Ми, представники громадського руху пенсіонерів силових структур України, що проживають на території Буковини, звертаємось до Вашої державницької позиції, до розуміння законності наших вимог, до Вашого сумління, до підтримки чисто з людської точки зору.

Ми сподіваємось на конструктивний діалог, в результаті якого дійти консенсусу в поглядах на винайдення шляхів виходу з кризи в соціальному та пенсійному забезпеченні ветеранів та пенсіонерів-силовиків.

Хочемо наголосити, що у випадку нового кола затягування часу вимоги ветеранів та пенсіонерів-силовиків можуть змістити свій акцент на вимоги політичного характеру, як єдиний шлях вирішення питань соціального та пенсійного плану.

Від Координаційної ради громадських організацій
ветеранів та пенсіонерів-силовиків України
в Чернівецькій області О.ВІКСІЧ


Коментарі:
Більше новин по темі: