“Допоможіть, нас знищують!”: почесні громадяни, учасники створення й розбудови міста Новодністровськ просять врятувати від знищення на догоду "князькам" місцеву ОТГ (НАЖИВО АКЦІЯ ПРОТЕСТУ)

ЛЮДИ ПРОТЕСТУЮТЬ /

«Нас» - це Новодністровськ, одне з наймолодших міст в Україні, яке, як тепер виявляється, мало на своє не щастя, народитися на Буковині. Бо за теперішньої політики обласної влади місто стало для цього краю «ізгоєм», а Буковина для нього мачухою...

Місто, яке є не просто населеним пунктом на мапі Чернівецької області. Воно особливе, бо це місто енергетиків Дністровських ГЕС і ГАЕС. За розробленим масштабним проєктом, Новодністровськ було запрограмованим й здійсненим як місто – супутник побудованого каскаду Дністровських електростанцій, що закладалось як головна умова його самодостатності.

В усі часи, крім теперішнього, влада Чернівецької області та й уся буковинська родина з прискіпливою увагою та материнською турботою ставилися до Новодністровська, дбаючи про належні умови життя для будівельників і енергетиків, що споруджували енергетичні гіганти на Буковині. Саме на Буковині, а не на Вінничині, як це розглядалось в одному з варіантів розміщення майбутнього міста енергетиків.

Побудували… Дністровські електростанції вже понад 35 років успішно працюють в енергосистемі України, нині продовжується спорудження однієї з унікальніших в світі Дністровської ГАЕС, яка формується як візитна картка енергетики України.

А що ж із того має дітище цих енергогігантів, його місто – супутник? Чи міг хтось собі уявити, що вже в незалежній рідній Україні можливо, причому на, так званих, законних підставах позбавити місто енергетиків його життєутворюючих складових, як це рередбачалось проєктом?

Тепер, мабуть за велінням чиєїсь «чарівної палички», Дністровська ГАЕС вже зареєстрована не в Новодністровську, а в селі поблизу якого розташовані споруди електростанції. В результаті цього податки від діяльності підприємства та й фізичних осіб працівників сплачуються вже до районного бюджету, а не до міста, де живуть ті, хто їх будував, продовжує будувати та здійснює експлуатацію.

Більше того, з 2015 року місто активно включилось до процесу децентралізації, пройшовши всі передбачені розробками етапи формування Новодністровської ОТГ, до якої виявили бажання увійти 5 найближчих до міста сіл. Обласний план розвитку ОТГ, в тому числі трьох ОТГ по Сокирянському району, було представлено до Кабінету Міністрів. На жаль, через неузгодженість з ЦВК щодо міст обласного підпорядкування (яким є й Новодністровськ), процедура затвердження затягнулась…

На теперішній стадії, коли законодавчі перепони усунуті, громада міста оптимістично й впевнено очікувала офіційного рішення Кабміну за поданим у попередні роки обласним планом. Та не так сталося, як планувалося…

Чернівецька влада, в особі губернатора Сергія Осачука, під потужним впливом голови Сокирянської районної ради Василя Козака, у вузькому колі, потайки й терміново, без повідомлення про зміни відповідних зацікавлених громад, подали до розгляду в КМ радикально змінений план, в якому всі села Сокирянщини автоматично включаються до складу Сокирянської ОТГ (сенс децентралізації???). Новодністровська та вже діюча Сокирянська ОТГ залишаються поза бортом державної адміністративно – територіальної реформи. І це, зауважмо, в умовах карантину з обмеженими діями громадськості на знак протесту!

Новодністровськ за таким рішенням КМ та в умовах «відлучення» від своїх «батьків», Дністровських ГЕС і ГАЕС, опиняється в загрозі неспроможності та без перспективи розвитку. А губернатор області за півроку з моменту його призначення не знайшов часу побувати навіть на ГАЕС, не те що в Новодністровську!? Мабуть, йому до нас дороги кимось перекриваються, а про наші проблеми він отримує інформацію з інших джерел… Такої байдужості й зневаги до громади міста ми не зазнали від жодного з попередніх президентських представників в області!

Як це не парадоксально й жорстоко звучить, але подібна ситуація вкотре засвідчує, що не тільки фашистські та російськи агресори нас вбивали й вбивають, нас знищують свої «рідненькі українські посадовці - князьки»!?? Хіба ж це державницькій підхід – знищити весь організм створеної за багато років інфраструктури міста? Знищити задля амбіційної позиції однієї людини, яка будучи наділена мандатом органу самоврядування вперто добивається свого «царювання» в районі, висловившись, як стало відомо широким верствам людей, що «перетворить Новодністровськ у хутір, у болото». ЩО ЦЕ??? Нічого нам не нагадує з історії?

Правди ніде подіти: великі гроші та можновладці - куми, свати без страху й совісті роблять свою підлу справу. Шкода, що ніякі державні органи, ні «слуги народу», ні СБУ не хочуть бачити й боротись з такими діячами – «борцями за щастя народу»!

За час своєї 45 – річної історії новодністровці ніколи не пасували перед труднощами, ніколи не були пасивними споглядачами складних і важливих подій в державі. І тепер ми будемо до кінця боротися за право жити достойно, за право гідного ставлення до громади посадовців будь – якого рівня!

Звертаємось до всіх небайдужих та порядних політиків, журналістів, державних і громадських діячів, в міру своїх можливостей - допоможіть нам в цій боротьбі, протягніть руку своєї допомоги! Ми хочемо продовжувати жити в рідному місті, в злагоді та взаємній повазі буковинської родини!Група ветеранів міста, учасників його створення й розбудови,

(Почесні громадяни міста Новодністровськ, відзначені

високими державними нагородами):

Галина Разгонюк, Анатолій Шамбра, Віра Бабич,

Петро Волощук, Георгій Єрьоменко, Володимир Шевчук,

Володимир Москалюк, Іван Фурман, Галина Мельник,

Світлана Лазаренко, Валентин Кушнір, Василь Погонський

*****

Акція протесту в Новодністровську, 11 травня 2020 року (НАЖИВО)


Більше новин по темі:
Коментарі: