Через добу в обласному діагностичному центрі припинили страйк, щоб продовжити надавати медичну допомогу буковинцям

ВСІМ ДЯКУЄМО. ВСІ ПОЧУЛИ /

Безстроковий страйк, який оголосив колектив комунального некомерційного підприємства «Чернівецький обласний медичний діагностичний центр» напередодні, завершився вранці 8 грудня. Там вирішили продовжити надавати медичну допомогу, щоб люди не страждали. Про це ІА АСС повідомив попередній в.о. генерального директора центру Борис Гушилик.

«Обласною радою призначений новий керівник, навіть не запитавши думки колективу. Мене, як виконуючого обов'язки генерального директора, обласна рада навіть не повідомила, не обгрунтувала моє відсторонення. Нова людина просто прийшла уже з розпорядженням на її призначення в.о. гендиректора. Але маємо те, що маємо. Поки що ми прийняли рішення надавати медичну допомогу людям, щоб вони від цього не страждали, бо це головне», - сказав медик.

За його словами після оголошення вчорашнього страйку, працівники діагностичного центру прийшли в обласну раду, щоб зустрітися із керівництвом для обговорення цього питання. Проте, ніхто до медиків не вийшов.

«Наш колектив написав звернення до обласної ради, близько 60 працівників прийшли туди, щоб передати його керівництву ради. Але нам повідомили, що нікого з керівництва немає на місці. Бо стара рада вже не працює, а нова ще не призначена. Ми залишили наше звернення, але як далі буде, не знаємо», - додав колишній керівник діагностичного центру.

У Чернівецькій обласній адміністрації запевняють, що жодного впливу на призначення керівників медзакладів не мають. Заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак каже, що ще влітку застерігала керівництво облради про ту ситуацію, яка виникла зараз в діагностичному центрі.

«Наразі призначати головних лікарів, і тимчасово виконуючих обов'язки, і просто виконуючих обов'язки може лише обласна рада. Ще у липні я говорила про те, що при всіх цих конкурсах і всіх призначеннях ми чуємо всіх, лише колективи не чуємо. Тому нинішня ситуація із діагностичним була прогнозованою. Ще раніше я писала листа, що представників нашого департаменту охорони здоров'я включили у комісію по відбору головних лікарів, щоб перевіряти кваліфікаційні вимоги. Але навіть цього зроблено не було. Тому ми фактично не маємо жодного впливу на цю ситуацію», - пояснила Наталія Гусак.

Як розповідала у коментарі ІА АСС начальниця відділу інформаційного забезпечення діяльності Чернівецької обласної ради Оксана Пантелеймонова, генерального директора діагностичного центру мають призначити депутати обласної ради. А рішенням голови переможця конкурсу Наталію Свистун призначили виконуючою обов'язки гендиректора закладу.

«Наразі є претендент, якого призначили виконуючим обов'язки відповідної установи. Ця жінка виграла конкурс і далі за процедурою завершити процес її призначення на посаду мають депутати Чернівецької обласної ради. Саме депутатський корпус буде визначати, призначити за підсумками конкурсу чи ні відповідну кандидатуру», - пояснила Оксана Пантелеймонова.

Нагадаємо, що у серпні депутати уже розглядали питання про призначення Наталії Свистун на посаду директора ОКНП «Чернівецький обласний медичний діагностичний центр», але тоді рішення не було прийняте. Відтак воно буде винесене на розгляд сесії ще раз, тому що вона є переможницею конкурсу і далі на розгляд депутатів буде подаватися саме переможець конкурсу, додала Оксана Пантелеймонова.


Коментарі:
Більше новин по темі: