Тимошенко просить призначити "третій тур" президентських виборів
Прем’єр-міністр Тимошенко у своїй позовній заяві щодо оскарження результатів другого туру виборів Президента просить Вищий адміністративний суд України призначити повторне голосування з виборів глави держави. Про це йдеться у позовній заяві Тимошенко до ВАСУ "Про визнання протиправними дій, бездіяльності та рішення Центральної виборчої комісії, про зобов’язання вчинити дії та прийняти рішення", повний тест якої розміщено на сайті Блоку Юлії Тимошенко.
Разом із заявою обсягом понад 40 аркушів до ВАСУ подано 9 томів додатків з доказовою базою - документами та відеоматеріалами.
У своїх позовних вимогах Тимошенко просить суд визнати протиправними дії Центральної виборчої комісії щодо встановлення та оголошення результатів повторного голосування з виборів Президента України 7 лютого 2010 року; визнати незаконною бездіяльність ЦВК щодо невжиття всіх передбачених чинним законодавством України заходів із встановлення дійсного волевиявлення виборців під час повторного голосування з президентських виборів; визнати недійсним та таким, що виключає можливість достовірно встановити результати волевиявлення виборців протокол ЦВК від 14 лютого 2010 року про результати повторного голосування з виборів президента України; зобов’язати ЦВК призначити повторне голосування з виборів глави держави на третю неділю після дня набрання рішенням суду законної сили; зобов’язати ЦВК забезпечити проведення повторного голосування на підставах та в порядку, визначених Законом України "Про вибори Президента України".
"Зараз ми відчуваємо достатньо серйозний прес на суддів з боку Генеральної прокуратури, яка перебуває в повному підпорядкуванні Партії регіонів вже не один рік", - заявила Тимошенко журналістам у вівторок після подання позову до Вищого адміністративного суду України.
Зокрема вона повідомила, що Генпрокуратура порушила кримінальні справи проти голови і 5-і суддів Київського апеляційного адміністративного суду "за те, що вони ухвалювали чесні, правосудні рішення". Крім того, за її словами, "розпочато репресії" проти суддів Голосіївського райсуду.
"Починається погана історія, яку ми мали до 2004 року, коли Генеральна прокуратура проти всіх суддів, які набиралися мужності ухвалювати правосудні рішення, порушувала кримінальні справи і позбавляла їх посад", - наголосила Тимошенко.
"Я хочу захистити цих суддів і сказати - наша політична команда захищатиме суди, суддів від Генеральної прокуратури, яка сьогодні працює на замовлення Партії регіонів", - також заявила прем'єр-міністр. "Я робитиму все, навіть, неможливе, щоб суд працював чесно і захистив право людей в державі мати чесні вибори", - додала вона.
Проте, Тимошенко сподівається, що судовий процес у Вищому адміністративному суді України (ВАСУ) по розгляду її позову про оскарження результатів виборів буде чесним.
"Ми сподіваємося, що процес буде чистим, що наш український суд також зацікавлений в тому, щоб не продовжувати свою не дуже хорошу репутацію в країні", - заявила Тимошенко журналістам після передачі позовної заяви у ВАСУ.
"Чесний процес, який відбуватиметься у ВАСУ, потрібний не тільки 11,5 млн людей, які голосували за демократію. Я впевнена, що чесний процес у ВАСУ необхідний в першу чергу і Віктору Януковичу, і тим людям, які за нього голосували", - наголосила вона. Тимошенко знов заявила, що повторне голосування 7 лютого було сфальсифіковано.
"Ми впевнені в тому, що була системна, фундаментальна, всеосяжна фальсифікація виборів в другому турі", - сказала вона. За словами прем'єра, в ході виборів було задіяно "п'ять системних видів фальсифікації, причому системного характеру - вони були добре прораховані і фінансово забезпечені".
Тимошенко наголосила, що всі 5 технологій викладено в позовній заяві і підкріплено конкретними фактами з відео- і фотоматеріалами. За її словами, повторний перерахунок голосів на окремих дільницях в Криму продемонстрував фальсифікацію на всіх з них від 3% до 5%.
Тимошенко заявила, що її представники в суді домагатимуться того, щоб весь процес демонструвався по телебаченню. Крім того, вони мають намір домагатися перерахунку на виборчих дільницях, де, на їх думку, мали місце порушення.
"Якщо ВАСУ не дасть можливість вилучити документацію до суду, перерахувати ті дільниці, за якими є сумніви, і показати країні, яка там була реальна ситуація, тоді говорити про правосуддя в нашій державі буде просто зайвим", - наголосила Тимошенко.
"Для мене це не просто боротьба за вибори, за те, що в другому турі були або не були фальсифікації. Для мене це захист нашої держави від антиукраїнських сил, від тих сил, які остаточно зруйнують всі паростки демократії в Україні, які політику розцінюють як великий бізнес", - сказала вона.
"Я хочу захистити незалежність нашої держави, я хочу захистити чесний вибір людей, і хочу захистити впевнений шлях України в майбутнє - чесний, демократичний шлях", - також зазначила Тимошенко. "Україна буде вільною, я в цьому впевнена, і боротимуся за це всіма можливими силами, які у мене є", - наголосила вона.
NEWSru.uaФото PHL
-
Українці зможуть фінансувати кандидатів у президенти та парламент. Як це працюватиме?
-
Залужний вийшов із тіні. Ось що він відповів на запитання про президентські амбіції
-
Порошенко відповів, чи балотуватиметься на наступних виборах президента України
-
"Велике перезавантаження" імені Єрмака: в уряді незабаром очікуються кадрові перестановки
-
Довіра до президента Зеленського впала після відставки головкома Залужного - опитування КМІС
-
Більшість українців проголосували б за Чорновола, а не Кравчука, якби зараз опинилися у 1991 році, - опитування КМІС