У Києві за художником Федірком "ганялася" Тимошенко у домовині від ""Луї Віттона"

ПЕРФОМАНС / Як ми повідомляли, третього лютого відомий чернівецький художник перформансист Анатолій Федірко у Києві шокував політиків своїм новим Арт-проектом “Entrance-poll”. БукІнфо стали відомі подробиці цього колоритного дійства. Крім того, нам пан Анатолій ексклюзивно передав кілька нових фотографій з цієї скандальної експозиції.
Якщо численні EXIT-POLL’и намагалися вгадати підсумки голосування ще до офіційного підрахунку голосів (до речі, всі майже вгадали офіційні дані, які сьогодні, 8 лютого, опраювало ЦВК на всіх 225 ТВО), то унікальний Entrance-Poll художника Анатолія Федірка «визначив» результати виборів задовго до дня голосування другого туру виборів президента країни.

3 лютого о 17.00 годині у Центрі сучасного мистецтва “SoviArt”, розташованого у Києві на Андріївському узвозі, 22-А автор постмодерністських чернівецьких пам’ятників обом персонажам другого туру, відомий провокатор Анатолій Федірко цього разу зобразив Юлію Тимошенко та Віктора Януковича на портретах в імперсько-тоталітарному стилі. (Між іншим, виставка триватиме  у Києві до 10 лютого!)

Саме у виборі між двома цими образами (для декого – навіть образАми) полягала суть Entrance-Poll’у: на вході до “SoviArt” кожен міг зареєструватися як учасник виборів та отримати бюлетень, а після обговорення кандидатів, проголосувати за одного з них – або проти обох. Чесність результатів Entrance-Poll’у гарантувала наглядова рада, до якої, зокрема, входили В.Хаматов, О.Доній, О.Хавич, О.Медведєв та багато інших…

Загалом за нашими даними,у дійстві взяли участь 56 поціновувачів творчості нашого земляка. Після того, як стали відомі «результати Entrance-Poll’у», де переважною більшістю голосів присутніх киян (38 проти 18) перемагала завдяки своїм, за визначенням нашого земляка, «злим чарам» пані Тимошенко, митець Федірко вирішив надати своєму проектові ще більшого скандалу. Він закинув в спеціальну урну для голосування кілька фальсифікованих бюлетенів за Віктора Януковича для того, щоб піддати сумніву результати Entrance-Poll’у і позбавити «злих чар» Юлію Володимирівну у столиці України. Так-так… Наш земляк художник виявився палким прихильником Віктора Федоровича. Тому-то його зібраний образ втілився у новий персонаж всеперемагаючого грецького бога Зевса.

Такої наруги над собою не змогла потерпіти Юлія Володимирівна, яка у домовині від «Луї Віттон» вирішила, як гоголівська панночка з повісті «Вій», атакувати нашого майстра. «На щастя, - каже Анатолій Федірко, - для мене все обійшлося набагато простіше, на відміну від семінариста Хоми Брута, бо я читав цю повість і знав як себе повести. Як постмодерніст, я не лише крейдою намалював, але й сіллю обсипав навколо себе боже коло і не подивився в очі Вія! Це подіяло. Юля перетворилася з відьми-панночки на просту інфанту (іспанську принцесу), яка вже не зможе зійти на найвищий трон - стати королевою. А Зевс почав робити свою звичну Божу справу».
Після свого перфомансу Федірко сказав журналістам БукІнфо, що повертається додому, як «рятівник нації».

По закінченню голосування, Анатолій Федірко дав невеличкий ексклюзив БукІнфо: «Такий проект (голосування) цілком відповідало духові реальних президентських перегонів, коли виборці в основному голосують не за програму, а за образ кандидата. Мені як художникові важливо не те, чи правильно майбутній Президент цитує Ахматову або Есхіла, а рівень свободи в державі – отже, і в мистецтві, – які він чи вона забезпечить. Неприпустимо, щоб радянські «куратори мистецтва» в погонах (я чомусь переконаний, що цього більше схильна наша «панночка») повернулися у вигляді «кураторів» у суддівських мантіях, а сумнозвісні «трійки» – у вигляді так званих «експертних комісій» Тому я вирішив у постмодерністському стилі «зламати» ці тенденції».Федір АНАТОЛЬКО, для БукІнфо (с)
Фото Ірини Каленик


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації