Петро Кобевко: "Коли стоїть питання, чи підтримати Юлію Тимошенко у другому турі, наш Блок першим ставитиме питання про її скомпрометоване оточення..." (ПОВНЕ ІНТЕРВ'Ю)

ПІДСУМКИ ВИБОРІВ / Один із суперечливих особистостей – член ради Блоку Національних сил Буковини, депутат Чернівецької обласної ради, шеф-редактор газети «Час» Петро Кобевко ексклюзивно поділився своїми роздумами з порталом БукІнфо щодо позиції блоку після першого туру голосування:

 

- Пане Петре! Яка позиція Блоку Національних сил Буковини після першого туру виборів президента України?
 
- Наш Блок, як і Україну поставили перед вибором тепер – з двох зол вибирати ліпше зло!!! Мені дуже шкода, що у другий тур не увійшли нові сили яких потребує суспільство. А ці люди показали, що вони хочуть голосувати за Тігіпка, або Яценюка. Але, всі разом з голосами Ющенка і Тягнибока, уявіть собі, вони б точно увійшли б у другий тур! Це була б 100% перемога національно-демократичних сил України! Тільки Тимошенко може програти Януковичу! Інші – не програвали йому! А тепер наш знову поставили перед вибором «без вибору»… І вони ж розуміють, що позиція Блоку – «Немає ніяких двох мов – однієї держави!». Ніякої підтримки Януковичу... Це 100%. Бо наше суспільство не доросло ще до тієї внутрішньої і розумної свідомості, щоб уявляти – куди ж ти кладеш долю цієї держави!
Так, серцем, інтуїцією проголосували… але розумом,на жаль, ні… Напевно, ще п’ять років треба старатися, мучатися … До того часу, поки до влади не прийдуть такі люди, які складають основу національно-демократичних сил Буковини.

- Обґрунтуйте свою думку…

- Всі ті, хто голосував за Яценюка – це чіткий електорат Блоку національних сил Буковини. Це також і ті, хто за Ющенка, Костенка залишився і Тягнибока люди. То ж зберімо до купки то все! Давайте відкинемо всі великі негативи від Юльки і залишиться електорат, який має більше 60%, а може і 70%, що належить українським національним патріотичним силам! То коли ж ще чекати того «нового Вашингтона» з новим і праведним законом, якого чекає наше суспільство? Воно волає, воно його просто вимагає!!!

- Ви чекаєте нового "Вашингтона"?

- Якби президент України прислухався до Петра Кобевка, і подав приклад – зняв свою кандидатуру на користь Арсенія Яценюка, закликав інших націонал-демократів підтримати його вибір, то Яценюк з другого туру став би 100% президентом! І не мали би проблем. А тепер нас поставили перед проблемою, яку буде не просто вирішити. Але Блоку національних сил не звикати до труднощів і вирішення проблем. Ми чітко будемо стояти проти тих, хто проти утвердження української держави, хто хоче Україну продати Росії.

- Формально, Блок національних сил Буковини змушений буде якщо не закликати, то підштовхувати громадян області голосувати за Юлію Тимошенко. Але ви маєте знати, що існують дуже великі проблеми і протиріччя в обласній організації партії «Батьківщина» та фракції БЮТ в обласній раді. Існує потужна внутрішня опозиція, яка висуває дуже серйозні звинувачення в бік нинішнього керівництва обласної організації «Батьківщина», зокрема, до Петра Гасюка. Крім цього у пресі звучать звинувачення у корупції серед депутатів Чернівецької міської ради, які представляють БЮТ. Як у такому випадку ви співпрацюватимете з цими людьми у проміжок між першим і другим туром виборів?

- Я переконаний що у цей короткий проміжок між турами Юлія Володимирівна не поміняє керівництво в області. Вона боїться робити різкі кроки саме під час другого туру виборів. Але на моє глибоке переконання, вона повинна давно навести порядок у своєму блоці та своїй партії. Більшість людей у її партії та депутатів далекі від ідей, які декларує цей блок і партія «Батьківщина». Їхні дії завдають непоправного удару по її іміджу та іміджу блоку, а також підводять людей, які вірять Тимошенко. Наші українські селяни, які мають у душі національну ідею вони по-справжньому вірять Юлії Тимошенко. А недостойники на місцях використовують цю національну ідею, проникають сюди бандюги і всілякі корупціонери і «їздять» на цій ідеї. І в обласній раді таких – купа! У Чернівецькій міській раді – ще більше! Та скільки це можна терпіти? І коли зараз стоїть питання – підтримати чи ні Юлію Тимошенко у другому турі, – наш Блок першим ставитиме питання про її скомпрометоване оточення, місцевих представників, які на її імені грабують цю державу, наживаються на ній. І цим самим створюють їй негативний образ особливо на місцях! Ви ж подивіться, яка велика фракція БЮТу в міській раді. Разом з фракцією «Нашої України» вони могли б давним давно навести порядок у місті. Але вони зробили ще більше безпорядку, аніж було до цього часу. Чому? Бо кожен працював на свої інтереси. Земля, нерухомість, гроші… то скільки це може тривати?!
 
- Пане Петре! На одній з останніх прес-конференцій у Партії регіонів, яку давали довірені особи Віктора Януковича, ви, задаючи питання, відзначили дуже серйозні позитивні зміни у цій політичній силі. Я би хотів уточнити: ви мали на увазі самого Віктора Януковича чи може ви мали на увазі місцевих лідерів, які представляють його інтереси у нас, в Чернівецькій області?

- Звісно, є роль особистості в історії. Але найбільшу історію творить суспільство. Отже наше суспільство змусило всіх цих керівників, цих лідерів стати такими, якими хоче їх бачити суспільство. Так само це стосується І Ющенка, коли його підштовхнули визнати Голодомор, дати посмертно Героя України Романові Шухевичу, ще трішки і ще буде з визнанням Степана Бандери, не вистачило трішки… Так само суспільство примушує Януковича віддалятися від Москви. Ну ким він буде при Російській імперії? Губернатором Донецької губернії? Ні, він хоче бути президентом незалежної країни. Значить він має прислухатися до того, що вимагає суспільство. А воно вимагає бути президентом держави і захищати його інтереси. А далі з нього можна буде ліпити далі: це вже окрема наука, навчання, свідомість на геному рівні. Ще раз хочу підкреслити, я особисто проти Партії регіонів при владі. Тому найгірше для нас, що у команді Януковича у Чернівецькій області є багато порядних і сильних людей. Це для мене, нашого Блоку гірше. А для України це кращий варіант. Бо вони заставляють і роблять Януковича кращим.

- Кого ви конкретно маєте на увазі?


- Ну сказати про Василя Ананійовича Ватаманюка, як про погану людину у нас язики не повернуться і повідсихають. Він порядний, розумний, мудрий керівник. Як людина високоморальний. Так само можу сказати про професора Ходоровського. Пригадуєте він був послом і Індії, а будучи депутатом СРСР, очолював комітет матері і дитини, багато гарних справ зробив. Багато робить для людей пан Федорович, займається гарними благодійними справами. Про такі заслуги пана Романюка я сказати не можу. Але всі вони доповнюють один одного і є сильна команда. Хоча знову ж таки, в обласній раді регіони мають депутатів Ауріку Божеску і Василя Терицану, народного депутата Івана Попеску та інших, які дуже погано себе ведуть.
Але добре, що є порядні люди там, які не дають противникам національно сильної української держави, стати Партії регіонів чітко на позиції промосковської, проімперської партії. Я бачу майбутнє України з Європою, бачу її богообраний шлях. Бог створив нашу націю для добра і процвітання, а не для того, щоб ми були когось рабами будь-кого…

- Дякую за розмову.


Андрій ПОДІЛЬСЬКИЙ, БукІнфо (с)

 

 


БукІнфо (с)
Фото Сергія Зарайського, з архіву БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації