Ігор Луценко: Якщо Порошенко дасть російській мові на Донбасі статус офіційної - Кремлю для розвалу України більшого й не треба

ГОЛОС ГЕРОЯ МАЙДАНУ /

Донбас завжди був окремим регіоном в Україні саме тому, що не визнавав і не користувався українською мовою. Бажання нового президента Петра Порошенка дозволити на Донбасі російська мова як друга державна лише посилить конфлікт в Україні. Про це Gordonua.com заявив цивільний активіст, журналіст і новообраний депутат Київради (пройшов за списками партії "Батьківщина") Ігор Луценко.


"У своїй інавгураційній промові Порошенко озвучив план закінчення війни на сході України. Одним з пунктів значиться надання російській мові на Донбасі статусу офіційної. Але нинішня, неформальна, автономія східних регіонів в першу чергу виникла через мовний відділення Донбасу від решти України. Державною мовою на сході фактично не користуються. Це ідеально влаштовує і Путіна, і Ахметова. Так що ніяких "примирень" з терористами, ніяких особливих статусів для російської мови! " - Заявив Луценко.

Активіст наполягає: якщо Порошенко дасть російській мові на Донбасі статус офіційної - Кремлю для розвалу України більшого й не треба. "Ми всі розуміємо, що сьогодні в Донецькій і Луганській областях за українську мову можуть убити. Жорстоко вбити", - сказав Луценко.

"Росія завжди деструктивно втручалася в нашу мовну політику, щоб знищити Україну. Зараз Порошенко готовий віддати Росії на відкуп питання мови. У відповідь просить припинити Кремль підтримувати терористів і сепаратистів у східних регіонах. Але якщо дати російській мові статус офіційної - Кремлю для розвалу України більшого і не треба! Ідентичність нації багато в чому базується на мові. По суті, підтримка та розвиток російської мови в нашій країні означатиме знищення української. В Україні російська мова завжди відчував себе прекрасно, на відміну від українського ", - підкреслив Луценко.

Депутат також додав, що не бачить нічого дивного в тому, що 7 червня, на закритий прийом на честь інавгурації, Порошенко запросив одіозних політиків з Партії регіонів, активно виступали проти Майдану.

"У мене ні під час, ні після Майдану не було ілюзій, що всі політики, так чи інакше, почнуть домовлятися. Думаю, багато хто з тих, хто на президентських виборах голосував за Порошенка, хотіли, щоб новий президент помирився з представниками Партії регіонів. Порошенко став компромісною фігурою і для майданівців, і для антімайдановцев. Прийом на честь Порошенко показав, що новий президент може домовитися з самими несосвітенними регіоналами, начебто Рибака та Єфремова. Не знаю, як би на місці Порошенко вступив я. Напевно, простягнув би руку Рибаку , а Єфремову і Ахметову - категорично ні ", - заявив Луценко.

7 червня в 10.00 у Верховній Раді пройшла церемонія інавгурації п'ятого президента України Петра Порошенка. У своїй першій офіційній промові на посаді глави держави Порошенко пообіцяв амністію сепаратистам на сході і коридор для виведення російських найманців, а також додав, що влада гарантує Донбасу можливість "вільно використовувати російську мову", "шанобливо ставиться до специфіки регіону, до права місцевих громад на свої нюанси в питаннях історичної пам'яті, пантеону героїв, релігійної традиції ".

Увечері того ж дня у київському "Мистецькому арсеналі" відбувся закритий прийом на честь нового президента. Крім соратників Порошенко та активістів Майдану на заході були присутні лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, екс-спікер Верховної Ради Володимир Рибак, бізнесмен Рінат Ахметов, губернатор Дніпропетровської області Ігор Коломойський, позафракційний нардеп Ян Табачник, екс-секретар Київради Галина Герега та інші.

Фото: Igor Lutsenko / Facebook

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації