Не зважаючи на зафіксовані ОПОРОЮ порушення, на результати волевиявлення вони не вплинули

ВИБОРИ ВІДБУЛИСЯ /

Спостерігачами Громадянської мережі ОПОРА було зафіксовано низку процедурних порушень, які могли відволікати працівників виборчих дільниць від перебігу виборів, однак суттєвого впливу на хід виборів не мали. Про це 26 травня повідомили під час прес-конференції координатор місцевого представництва ГМ ОПОРА Назар Тимощук та активіст Надія Вірна.

«Найбільш типові порушення, які були зафіксовані, це процедурні. Тобто це робота виборчих комісій, початок і відкриття виборчих комісій, протоколи ранішнього засідання, а також порушення правил агітації, незаконне голосування, порушення ходу голосування, те, на що ми наголошували», - зазначила Надія Вірна.

«Не зважаючи на ті всі порушення, які ми зафіксували, вони не мали впливу на результат волевиявлення. Фактів адмінресурсів нами не зафіксовано, так само як і підкуп на президентських виборах, що є значною відмінністю від попередніх виборів», - додав Назар Тимощук.

Однак траплялися випадки, коли спостерігачам від ОПОРИ не дозволяли підходити близько під час підрахунку голосів та забороняли фільмувати хід підрахунку. Так, в Топорівцях, Новоселицького району, спостерігач зняв на відео, як йому не дозволяють стежити зблизька за підрахунком голосів.

«Спостерігач має право бути присутнім під час підрахунку голосів і вести фото й відео фіксацію. Це його робота, це його обов’язок. За законом про вибори, це є порушення прав спостерігачів», - зауважила Надія Вірна.

Результати паралельного підрахунку голосів за даними ГМ ОПОРА показали, що в президентських виборах лідирує Петро Порошенко з 53,4% довіри в мешканців Чернівецької області. Найближчий конкурент Юлія Тимошенко отримала 13,2%. Інші кандидати отримали в сумі 31,8%. Зіпсованих бюлетенів було 1,6%.

Загалом вибори представники ОПОРИ оцінюють як вільні й демократичні.
 


БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації