Звучить як знущання: українським суддям з ВРП підвищили мінімальну зарплату до 236 тисяч гривень

  • Право
  • 9456
  • 15

В Україні підвищили мінімальну заробітну плату суддям – членам Вищої ради правосуддя. Тепер розмір їхньої щомісячної винагороди не може бути меншим за 236 тисяч гривень.

15 квітня набув чинності закон 3588-IX, який стосується суддів. Перед прийняттям законопроєкту у другому читанні було внесено поправку щодо розміру винагороди члена Вищої ради правосуддя, який є суддею. Він дорівнює сумі його суддівської винагороди, якщо така сума перевищує розмір посадового окладу судді Верховного Суду з коефіцієнтом 1,5. Зміна спровокувала зауваження Головного юридичного управління ВРУ, але, незважаючи на це, було погоджено,

Як відомо, членам Вищої ради правосуддя з 2024 року підвищили заробітну плату. Відповідний закон набрав чинності 30 грудня 2023 року.

Мінімальний розмір винагороди члена Вищої ради правосуддя було встановлено у розмірі посадового окладу судді Верховного Суду – 157 650 грн. Після змін додали коефіцієнт 1,5. Таким чином зараз член ВРП отримує від 236 тисяч гривень. Проте члени ВРП – судді можуть отримувати менше. Тому депутати вирішили внести правки до закону і для них.

Раніше повідомлялося, що у держбюджеті на 2024 рік витрати Вищої ради правосуддя збільшать на 51% порівняно з 2023 роком. На роботу Вищої Ради правосуддя виділили 232,53 млн грн. Сума досягне 352,463 млн грн.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації