Завдяки спрощеній процедурі, на Буковині пришвидшилась нормативна грошова оцінка земель

У Чернівецькій області з 417 населених пунктів проведено повторну нормативну грошову оцінку по 229. Станом на сьогодні не розроблялась повторна нормативна грошова оцінка по 188 населених пунктах. Зокрема: Вижницького району – 61, Дністровського району – 43, Чернівецького району – 84.

Про це повідомляє перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Чернівецькій області Світлана Кравецька.

За її словами, роботи по проведенню нормативної грошової оцінки пришвидшились в другому півріччі 2021 року у зв’язку із змінами до законодавства в частині спрощення процедури - відмінена обов’язкова експертиза відповідної документації.

Крім того, постановою від 3 листопада 2021 року № 1147 Кабінету Міністрів України затверджено нову Методику нормативної грошової оцінки земельних ділянок, яка набрала чинності 10 листопада 2021 року.

Норми цієї постанови мають застосовуватись до технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, складеної розробником такої документації із зазначенням дати оцінки 10 листопада 2021 року і пізніше.

Згідно нової методики, об’єктом нормативної грошової оцінки є земельні ділянки усіх категорій та форм власності в межах території територіальної громади. На думку експертів це значно здешевить та пришвидшить виконання робіт.

Враховуючи, що на даний час найпоширенішими сферами застосування грошової оцінки земель є оподаткування, проведення нормативно грошової оцінки земель позитивно впливатиме на формування місцевих бюджетів.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації