За розподіл газу боржники вже сплачують «Чернівцігазу» в примусовому порядку

Станом на початок червня загальний борг побутових споживачів за розподіл газу склав 27,5 млн грн. Близько двох тисячі клієнтів жодного разу не платили за розподіл блакитного палива. Відтепер, з боржників стягуються оплати в примусовому порядку, а саме через суд та органи виконавчої служби.

Відповідно до вимог чинного законодавства, надання житлово-комунальних послуг здійснюється на умовах їх своєчасної оплати споживачем. Обов'язок клієнта - вчасно розрахуватись за отримані послуги з розподілу газу.

Про це повідомляє пресслужба АТ “Чернівцігазу”.

«Пом’якшення уряду, яке стосувалося скасування нарахувань пені на суми несплачених рахунків за комунальні послуги в період карантину та заборону відключень, споживачі розцінили, як можливість не розраховуватися за надані послуги. В результаті, це призвело до збільшення заборгованості перед надавачами послуг та накопичення боргів у самих споживачів», - роз’яснює комерційний директор АТ «Чернівцігаз» Дмитро Голубченко.

Кошти, що отримує АТ «Чернівцігаз» в якості оплати за розподіл газу, спрямовуються на забезпечення роботи аварійно-диспетчерської служби "104", заміну зношених аварійних мереж, модернізацію газорегулюючого обладнання, підтримання належного тиску в газорозподільній системі, повірку та заміну лічильників у населення.

Задля забезпечення фінансування цих робіт, компанія почала активну активно боротися із боржниками спільно з органами державної виконавчої служби. Вже є перші справи, за якими вдалося покрити заборгованість перед «Чернівцігазом».

«Загалом, заборгованість може бути стягнута з доходів або майна боржників, супроводжуватись блокуванням платіжної картки, обмеженням виїзду за кордон, навіть, керуванням автотранспортом. Навіть якщо у боржника є мінімальний дохід: офіційний він чи неофіційний, виконавча служби, у будь-якому випадку ці кошти, тобто заборгованість, будуть стягнені в повному обсязі», - розповіла Вікторія Осух, старший державний виконавець 1-го відділу ДВСУ м. Чернівці Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ).

Споживачам-боржникам, крім суми боргу за розподіл газу, доведеться ще сплатити виконавчий збір у розмірі 10% від суми заборгованості. Крім того, витрати виконавчого провадження також стягуються з боржника.

Аби уникнути додаткових витрат, незручностей та судових тяганин, АТ «Чернівцігаз» закликає споживачів вчасно та в повному обсязі виконувати свої зобов’язання. Нагадаємо, за послуги розподілу природного газу потрібно сплачувати до 20 числа включно того місяця, в якому надається відповідна послуга. Зробити це можна як онлайн, так і у відділеннях банків.


Коментарі:
Більше новин по темі: