За роки впровадження реформи децентралізації буковинські громади зросли інституційно та зміцнили свою фінансову спроможність, - експерти

РЕФОРМА В ДІЇ /

Команда Чернівецького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» провела онлайн брифінг, присвячений попереднім підсумкам адміністративно-територіальної реформи та її реалізації в Чернівецькій області. Експерти ґрунтовно проаналізували перші кроки громад в новій системі територіальної організації, виклики для громад на першому етапі децентралізації, а також формування фінансових ресурсів ОТГ.

За словами спікерки цього заходу керівниці Чернігівського регіонального офісу «U-LEAD з Європою» Тетяни Татарчук, за роки впровадження реформи буковинські громади зросли інституційно та зміцнили свою фінансову спроможність. «Після виборів громади формували бюджет на 2021 рік, у дуже непростих фінансових умовах, не завжди маючи готовий кадровий потенціал для цих процесів. Зараз в Чернівецькій області на 100% майна передано у власність територіальних громад,» - наголосила вона.

 

 

«Програма «U-LEAD з Європою» основну увагу сьогодні приділяє розвитку спроможності територіальних громад. Створення громад завершилось, але децентралізація це не одномоментний процес, це постійні зміни в управлінні та реалізації повноважень. Крім того, за роки реформи громади Буковини зросли інституційно та зміцнили свою спроможність. В цьому році програма підтримує 2 громади: Кам’янську та Чудейську у формуванні власної стратегії розвитку,» - розповідає під час онлайн-брифінгу Тетяна Татарчук.

 

 

Щодо викликів, то радниця з питань децентралізації та місцевого самоврядування Черкаського регіонального офісу Програмою «U-LEAD» Вікторія Чебан вважає, що на даному етапі "сформовано нові проміжні територіальні громади; визначено адміністративно-територіальний устрій субрегіонального (районного). Громади вже отримали від районних рад майно і на сьогодні працюють над його ефективним використанням. І в цьому їм потрібна допомога. Важлива не кількість закладів, а якість їх роботи. А це можливо за наявності команди, знань та мотивації у працівників.»

 

 

«Більшість експертів та представників територіальних громад, вбачають одним із серйозних викликів – це відсутність конституційного закріплення реформи децентралізації,» - додає Вікторія Чебан.

Фінансові показники громад Буковини яскраво демонструють рівень їх матеріальної спроможності, адже це ключовий показник для розвитку. Так вважає радник з муніципальних фінансів та управління Чернівецького регіонального офісу Програми Дмитро Прокопець. Він продемонстрував результати аналізу фінансового стану громад за 2020 рік. За його словами, громади покращують свій фінансовий менеджмент, оптимізують видатки, розширюють податкову базу, працюють із бізнесом для його зростання та розширення, міцнішають, піднімають свої позиції у різних рейтингах.

Даяна ГРУБЕР, студентка ЧНУ


Більше новин по темі:
Коментарі: