Як вирішувати актуальні для ВПО проблеми на Буковині – з’ясують за допомогою унікальної методики “форум-театр”

Збройна агресія росії спричинила небачену хвилю переміщення українців всередині країни, серед яких чимало дітей. Лише в Чернівецькій області офіційно зареєстровано близько 89 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Батьки дітей, яким довелося покинути свої домівки, або законні представники мають чимало потреб: від гуманітарного забезпечення до психологічних та юридичних консультацій. Тому новим громадам необхідні чіткі плани дій і програми допомоги.

9 серпня о 12:00 у Чернівцях (вул. Головна, 141) в межах програми “Єднання заради дії”, що впроваджується міжнародною організацією IREX разом із благодійним фондом «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» та за підтримки Державного департаменту США відбудеться регіональний показ вистави форум-театру, присвячений актуальним для ВПО питанням. Йтиметься і про інтеграцію дітей до нової громади, і про реальні проблеми родин ВПО. У виставі візьмуть участь актори, які знайшли новий дім у Івано-Франківській та Тернопільській областях.

Форум-театр – це унікальний формат, який передбачає активну залученість глядачів. Завдяки цьому люди з різним досвідом знаходять нестандартні розв'язання тих проблем, про які йдеться у виставі.

«Форум-театр створює безпечний простір для діалогу між ВПО та представниками нової громади. Вистава, створена переселенцями, мотивує аудиторію на солідарність та підтримку, дозволяє їй відчути себе на місці акторів. Жодні цифри та звіти не можуть дати того відчуття вразливості, про яке часто говорять ВПО», – розповідає джокерка та співзасновниця Української школи театру пригноблених Яна Салахова.

Головне, що глядачі після вистави усвідомлюють: вони не байдужі одне одному та можуть співпрацювати задля спільної мети. Завдання програми «Єднання заради дії» – підтримати ВПО в різних регіонах, а подібні заходи – це ще одна можливість налагодити зв’язок між переселенцями, представниками влади та активною громадськістю.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації