Виплати по 8 тисяч грн і списання податкових боргів. Рада прийняла пакет допомоги бізнесу в зв’язку з карантином

ХТО КРАЙНІЙ В ЧЕРЗІ? /

Верховна Рада схвалила пакет допомоги бізнесу, внесений президентом. Депутати підтримали законопроєкти № 4429, 4430 та 4431.

За законопроєкт в цілому законопроєкту № 4429 про соціальну підтримку застрахованих осіб і суб'єктів господарювання на період карантину проголосувало 297 депутатів. Також парламент підтримав пропозицію, щоб спікер Дмитро Разумков негайно підписав законопроєкт та направив його на підпис президенту Володимиру Зеленському. За це проголосував 301 нардеп.

Проєкт закону передбачає три форми соціальної підтримки:

1) одноразова матеріальна допомога застрахованим особам (одноразова виплата найманим працівникам, робота яких тимчасово зупинена внаслідок карантину, та фізичним особам-підприємцям, які втратили частину доходу);

2) одноразова матеріальна допомога суб'єктам господарювання (одноразова виплата суб'єктам господарювання задля збереження робочих місць з метою виплати найманим працівникам одноразової матеріальної допомоги в період карантину).

3) одноразова компенсація суб'єктам господарювання (одноразова виплата суб'єктам господарювання, які є юридичними особами, з метою відшкодування витрат, понесених на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування).

«Застрахована особа має право на отримання одноразової матеріальної допомоги застрахованим особам у розмірі вісім тисяч гривень», — йдеться в законопроєкті.

При цьому застрахована особа має бути найманим працівником суб'єкта господарювання або ФОПом, основний вид економічної діяльності якого є в Переліку видів економічної діяльності, діяльність яких обмежується в зв’язку з карантином. Цей перелік формує Кабмін.

Одноразова матеріальна допомога застрахованим особам не надається:

1) найманим працівникам:

які на дату звернення працюють у суб'єкта господарювання, що не нарахував єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за третій квартал 2020 року;

які працюють у суб'єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого на 31 жовтня 2020 року не відносився до Переліку видів економічної діяльності;

які працюють у суб'єкта господарювання за сумісництвом;

середня заробітна плата яких перевищує тридцять тисяч гривень на місяць (для обчислення середньої заробітної плати враховуються усі місяці третього кварталу 2020 року).

2) фізичним особам — підприємцям, які є застрахованими особами:

державна реєстрація яких на дату набрання чинності цим законом становить менше трьох місяців;

які на дату набрання чинності цим законом сплатили у 2020 році єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за себе менше ніж за три місяці;

основний вид економічної діяльності яких на 31 жовтня 2020 року не відносився до Переліку видів економічної діяльності;

які є найманими працівниками та фізичними особами — підприємцями одночасно;

підприємницька діяльність яких на дату набрання чинності цим законом, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, припинена.

Виплата одноразової матеріальної допомоги здійснюється на підставі заяв застрахованих осіб, поданих ними в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг. Виплата допомоги проводиться на банківський рахунок.

Законопроєкт Зеленського № 4430 про внесення змін до Податкового кодексу України підтримало 302 нардепа. Рада також підтримала пропозицію, щоб спікер Дмитро Разумков відразу його підписав.

Цим законопроєктом президент запропонував:

списати податковий борг платникам податків у разі, якщо сукупний розмір боргу платника за усіма податками і зборами не перевищує 3060 грн та його не погашено станом на 1 листопада 2020 року;

відстрочити до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу платників податків — фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, що у загальній сумі не перевищує 6800 гривень;

списати пені та штрафні санкції у разі самостійної сплати платниками податків податкового боргу за основним платежем протягом шести місяців з дня набрання чинності законом;

збільшити поріг обсягу податкового боргу для застосування заходів щодо його стягнення до 3060 гривень;

не оподатковувати податком на доходи фізичних осіб та податком на прибуток підприємств доходи (матеріальну допомогу, компенсації), отримані відповідно до законопроєкту № 4429;

звільнити платників єдиного податку першої групи від сплати цього податку та єдиного внеску за грудень 2020 року та січень — травень 2021року.

За законопроєкт № 4431, який передбачає зміни до бюджету, проголосувало 304 нардепа. Парламент також проголосував за те, що спікер одразу його підписав.

Президент Володимир Зеленський анонсував новий пакет допомоги бізнесу 24 листопада. Президент вніс в Раду три законопроєкти. Парламент планує розглянути сьогодні всі три.


Коментарі:
Більше новин по темі: