Верховна Рада прийняла законопроект, який запускає судову реформу в Україні

Верховна Рада прийняла законопроект, що дозволяє відновити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) України. Цей орган необхідний для заповнення вакансій у судовій системі і завершення кваліфікаційного оцінювання суддів.

За документ проголосували 293 народних депутата, пише НВ.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України буде складатися із шістнадцяти членів, вісім з яких призначаються з числа суддів або суддів у відставці.

Членів ВККС на чотири роки призначає Вища рада правосуддя за результатами конкурсу.

Конкурсна комісія проводить конкурс на зайняття посади члена ВККС у два етапи: відбір кандидатів за результатами розгляду поданих ними документів, результатів спеціальної перевірки, відповідної інформації з відкритих джерел і проведення співбесіди з відібраними кандидатами та визначення переліку кандидатів для рекомендації Вищій раді правосуддя.

Членів конкурсної комісії призначає Вища рада правосуддя. Суб'єктами формування конкурсної комісії є Ради суддів, прокурорів, адвокатів і Національна академія правових наук в особі президії. До складу цієї комісії входять: три особи з числа суддів або суддів у відставці, запропоновані радою суддів; по одній — від рад прокурорів, адвокатів і Нацакадемії правових наук.

Нардепи прийняли поправку № 453, яка передбачає, що міжнародні експерти матимуть вирішальний голос при відборі кандидата до ВККС. Раніше ухвалити цю поправку закликали громадські організації.

США привітали ухвалення Верховною Радою законопроєкту, який дозволяє відновити роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) України. Про це повідомляє пресслужба посольства США.

Наразі американська сторона чекає остаточного тексту законопроєкту згідно із рекомендаціями Венеціанської комісії.

США також «з нетерпінням очікують» прийняття в пріоритетному порядку законопроєкту 5068 щодо реформування Вищої ради юстиції.

У березні 2021 року парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт № 3711-д про правила формування ВККС — органу, що буде відповідальним за добір понад 2000 суддів на вакантні посади в судах по всій Україні. Стільки ж діючих суддів чекають перевірки на доброчесність.

У квітні комітет опрацював законопроєкт до другого читання, однак у ньому повністю нівелювалася роль у доборі складу ВККС міжнародних експертів. Це суперечить і рекомендації Венеційської комісії, і домовленостям України з міжнародними партнерами — ЄС та США, ставить під ризик фінансування від МВФ. Також за зміну редакції законопроєкту виступали громадські організації.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації