В Україні дозволять купувати вживані автівки без перереєстрації

  • Право
  • 15612
  • 1

При покупці автомобіля навіть не з автосалону власники хочуть відразу оформити автомобіль на себе. При цьому, якщо для звичайного покупця подібне оформлення – спосіб перестрахуватися від несумлінних продавців, то для людей, які займаються продажем авто, процедура перереєстрації – це зайвий “геморой” та паперова тяганина.

При цьому автор законопроекту №9083 Данило Гетьманцев зазначає, що на сьогодні основна частина автомобільного бізнесу, пов’язаного з продажем уживаних машин, перебуває в тіні. Така ситуація на ринку обумовлена, зокрема тим, що для подальшого продажу автомобіля суб’єктам господарювання необхідно зареєструвати авто на себе, а потім знову перереєструвати авто на нового власника в Сервісному Центрі МВС.

Крім цього, під час воєнного стану до цієї процедури додалася ще одна, а саме – необхідність отримати заявку з військкомату (Територіального центру комплектування) про постановку та зняття авто з обліку.

Щоб виправити ситуацію, у законопроекті пропонують дозволити суб’єктам господарювання, які купують авто для подальшого перепродажу, не оформляти їх “на себе” у сервісних центрах.

Натомість продавців потриманих автомобілів зобов’яжуть вносити всю необхідну інформацію до державної електронної бази.

За словами авторів законопроекту, подібні механізми вже давно і успішно застосовуються в США, Польщі та Німеччині, де дилери уживаних ТЗ можуть купувати авто і потім перереєструвати їх виключно на кінцевого користувача.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації