Українців штрафуватимуть за продаж місць у чергу до сервісного центру МВС

В Україні планують притягувати до адміністративної відповідальності осіб, які продають місця у чергу до сервісних центрів МВС. У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект №9386.

Автори цього проекту закону виходили з того, що українці можуть у зручний для них час та у зручному місці, у тому числі онлайн, записатися на відвідування територіального сервісного центру МВС для реєстрації/перереєстрації автомобіля, отримання посвідчення водія, а також записатися до Експертного центру МВС для отримання експертного висновку щодо автомобіля.

Як повідомляє Today.ua, нещодавно українці отримали можливість записуватися онлайн на практичний іспит на отримання посвідчення водія. МВС планує розширити кількість послуг, на які можна записатись онлайн.

Однак під час запису в електронну чергу спостерігаються зловживання. Зазначаються випадки, коли деякі особи продають місце в електронній черзі. До таких зловживань причетні не лише прості громадяни, а й посадові особи.

Тому законопроект №9386 пропонує доповнити Кодекс про адміністративні правопорушення статтею про адміністративну відповідальність за вищезазначені правопорушення. Зокрема, пропонується громадян штрафувати у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів, а посадових осіб - на від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів. Якщо правопорушення скоєно повторно протягом року, то тоді штраф становитиме від 700 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів.

Розглядати такі адміністративні правопорушення мають поліцейські.

Законопроект №9386 зареєстрували у Верховній Раді 16 червня 2023 року. Наразі він перебуває на розгляді у профільному парламентському Комітеті з питань правоохоронної діяльності, який має щодо нього дати свій висновок.

Слід зазначити, що з 1 червня 2023 року МВС почало проводити реформу сервісних центрів. Буде створено 55 так званих хабів, у яких прийматимуть теоретичні та практичні іспити на отримання посвідчення водія.

Також МВС планує перевірити всіх співробітників сервісних центрів на благонадійність. Але як - не уточнювалося. У Головному сервісному центрі МВС раніше заявили, що у сервісних центрах залишаться працювати лише ті співробітники, на яких немає скарг.

Очікується, що ця реформа закінчиться до кінця 2023 року. Вона має допомогти знизити до мінімуму корупцію.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації