У кого з українців можуть вилучити авто на потреби армії? Пояснення юриста

18 травня 2024 року набуде чинності новий закон про мобілізацію, який передбачає можливість вилучення транспортного засобу в українців на потреби армії. Юрист пояснила, у кого з громадян України можуть вилучити авто.

У бесіді з журналістами видання "Суспільне" юрист Євгенія Захарченко обговорила пункт про безоплатне вилучення транспортних засобів в українців. Вона зазначила, що не у кожної людини можуть конфіскувати авто. За словами юриста, це стосується лише тих, хто має більше одного автомобіля, пише Today.ua

Захарченко каже, що заберуть на потреби армії той транспортний засіб, який найбільше підійде військовим. Але перед цим буде проведено оцінку його ринкової вартості.

Також вилучити авто можуть і у підприємств всіх форм власності. У такому разі кількість транспорту, яке буде передано Силам оборони, визначається у відсотках – не більше ніж 25% із загальної кількості.

Встановлювати тип та кількість авто будуть місцеві адміністрації. А ось право забирати транспортні засоби мають співробітники Служби безпеки України, ТЦК та СП та Головного управління розвідки.

Юрист пояснила, у кого з українців можуть вилучити авто на потреби армії

Адвокат також пояснила, як відбуватиметься вилучення авто. Вона зазначила, що ЗСУ складуть список необхідних автомобілів, потім в областях сформують мобілізаційне замовлення. Після цього працівники ТЦК та власник транспорту проводять оцінку ринкової вартості та технічного стану машини, а потім складають офіційний акт приймання-передачі. Далі авто потрапляє на облік до центру комплектування і може бути вилучено.

Українцям, яким повідомили про вилучення транспортного засобу, забороняється переоформлювати його на інших людей, залишати на ньому територію області чи країни, продавати чи дарувати комусь. Якщо все ж таки необхідно виїхати в інший регіон на авто, то власнику необхідно повідомити про це ТЦК.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації