“Слуги народу” блокують запуск служби, яка відповідає за покарання суддів

6 липня відбудеться засідання комітету Верховної Ради з питань правової політики, на якому планується розглянути законопроєкт №9261. Законопроєкт дозволяє запустити роботу та конкурсний відбір Служби дисциплінарних інспекторів (СДІ) Вищої ради правосуддя (ВРП). Головне завдання служби – ретельно вивчати скарги та інші матеріали справ про дисциплінарні порушення суддів та готувати їх до розгляду ВРП.

Про це повідомляє Центр протидії корупції (ЦПК).

Від якості роботи служби залежатиме, чи зможе ВРП звільнити суддю-колаборанта, як схоплена на співпраці з ФСБ Лариса Богомолова, або суддю, який вчинив ДТП на підпитку, як Олексій Тандир, що збив насмерть нацгвардійця.

Комітет парламенту з правової політики під керівництвом “слуги” Дениса Маслова не готовий приймати поправки, які передбачають незалежний відбір дисциплінарних інспекторів, в тому числі поправки рекомендовані міжнародними партнерами. Натомість, депутати спробують відкласти такі зміни до законодавства на невизначений строк та дозволити ВРП виконувати функцію інспекторів або залишити в законі норми із ручним конкурсом на посади інспекторів.

На практиці відкладення створення СДІ означає, що ВРП не зможе якісно та швидко розглядати дисциплінарні справи щодо суддів, а значить і притягувати їх до відповідальності.

Лише станом на квітень 2023 року у ВРП наявно понад 9 тисяч скарг на суддів. Але ручний конкурс на ці посади фактично забетонує неефективний механізм розгляду скарг.

“Єдина причина у відкладенні створення і запуску Служби дисциплінарних інспекторів та головне якісного набору кадрів, це бажання зберегти якомога довше ручне керування судовою системою. В той час коли РНБО на своїх засіданнях після хабаря Голови Верховного Суду шукає механізми очищення судів, то якісний процес “дисциплінарок” із якісним штатом служби і є головним інструментом для такого очищення. Проте відмова від незалежного конкурсу свідчить про відсутність реальних намірів очистити суди,” – зазначає заступниця виконавчого директора ЦПК Олена Щербан.

При цьому, поки зашкварні судді лишаються на посадах – з наших податків на зарплати і забезпечення кожного окремого судді виплачують сотні тисяч гривень щомісяця. У тому числі і судді Павлу Вовку та іншим суддям ОАСК.

Нагадуємо, що поки створення СДІ блокується, ті самі депутати просувають законопроєкт №9439, який надасть Офісу президента в ручному режимі контролювати призначення нових суддів.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації