Що змінилося у законодавстві для водіїв? Подробиці

  • Право
  • 2811
  • 0

Нові правила, нові посвідчення водія, нові камери фото-відеофіксації порушень правил дорожнього руху, нові перевірки технічного стану авто на дорогах, кінець пільг для “євроблях” та інші сюрпризи. Щоб вони не стали несподіванкою для водіїв, видання AUTO-Consulting з'ясувало подробиці змін останнього часу, багато з яких вже набули чинності.

Тим, хто не дивлячись на знаки обмеження швидкості, ганяє містом зі швидкістю дозволених 80 км/год, треба подивитися на календар. Щороку 1 листопада швидкісний режим у столиці змінюється. І нинішній рік – не виняток. У Києві з 1 листопада 2021 року до 1 квітня 2022 року почав діяти єдиний швидкісний режим для автомобільного транспорту. Максимально дозволена швидкість руху дорогами тепер - 50 км/год. Окрім ділянок, де дозволена швидкість нижча.

Крім того, у Києві встановили близько 400 нових дорожніх знаків на період із 1 листопада по 1 квітня. На 55 вулицях міста Центр організації дорожнього руху встановив дорожні знаки 3.2 "Рух механічних транспортних засобів заборонено" з табличками 7.12 "Ожеледиця". Під час ожеледиці у зоні дії відповідного знака рух транспортних засобів буде заборонено. Це не стосується маршрутних автобусів, тролейбусів та таксі, що прямують за встановленими маршрутами і мають певні зупинки. Також заборона не поширюється на автомобілі водіїв з інвалідністю та осіб, які перевозять таких пасажирів.

І це далеко не все. Кабінет міністрів України наприкінці вересня схвалив нові зміни до правил дорожнього руху. Крім нової розмітки та дорожніх знаків, з 1 листопада 2021 року зміни в інших аспектах стосуються не лише водіїв, а й інших учасників руху. У нових правилах з'явилися діагональні пішохідні переходи та спільні дороги для автомобілів та велосипедистів. Одна з найважливіших змін - обмеження швидкості за межами населених пунктів, які регулюються шириною розмітки. Державні дороги тепер ділитимуться не на три типи: міжнародний, національний та регіональний, як раніше, а на чотири - додалася також класифікація "територіальних шляхів".

Не лише столичним водіям не можна розслаблятися. З 5 листопада на дорогах України запрацювали ще 18 комплексів автоматичної фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Вони з'явилися на автомобільних дорогах Одеси, Херсона, Хмельницького та Запорізької області. А 22 жовтня в експлуатацію було введено 17 нових комплексів фото-відеофіксації порушень правил дорожнього руху. Вони фіксуватимуть порушення правил дорожнього руху у Львові, Вінниці, Харкові, а також у Донецькій та Харківській областях.

Тільки контролем швидкісного режиму функції камер не обмежаться. Як і обіцяли в МВС раніше, можливості комплексів автоматичної фіксації розширюватимуться. А кількість самих камер – і далі зростатиме. До кінця 2023 року на українських дорогах буде 580 камер автоматичної фото-відеофіксації порушень правил дорожнього руху. До того ж вони зможуть відстежувати не лише перевищення швидкості, а й інші порушення.

Фото ілюстративне

А штрафи за порушення правил дорожнього руху доведеться платити в обов'язковому порядку. Ухилитися не вдасться. А в особливо спритних можуть навіть конфіскувати авто за несплату штрафів. З 1 листопада виконавча служба за наявності законних підстав має право ініціювати вилучення за борги автомобілів таких порушників. Проводитиме вилучення служба спільно з працівниками МВС.

Можливо, хтось пропустив цю важливу дату, але 10 листопада минув термін, у рамках якого можна було зареєструвати автомобіль на європейській реєстрації («євробляху») за спрощеною процедурою митного оформлення та оподаткування. Відповідно до законів України №1402-IX та №1403-IX. Тепер усі старі “литовці”, “поляки” та інші “євробляхи” – поза законом.

Якщо ви забули про техогляд і продовжуєте безтурботно їздити на своєму напівживому корчі, то це - ненадовго. З 12 листопада патрульні поліцейські почали використовувати спеціалізовані автомобілі – мобільні діагностичні станції. Вони призначені для того, щоб контролювати відповідність технічного стану транспортних засобів, що підлягають обов'язковому технічному контролю, встановленим правилам, нормам та стандартам щодо безпеки дорожнього руху. Мобільні діагностичні станції обладнані сучасними приладами, що відповідають державним стандартам.

Ця норма ще не діє, але може змусити подумати тих, хто дозволяє собі сідати за кермо напідпитку. 11 депутатів Верховної Ради від фракції "Слуга народу" та 1 - від депутатської групи "За майбутнє" запропонували парламенту ввести покарання від 8 до 15 років в'язниці водіям за скоєння смертельної ДТП (або з тяжким тілесним ушкодженням) у стані алкогольного сп'яніння, з перевищенням швидкості. А також позбавляти їх прав водія на цей період. Про це йдеться у законопроекті №6240-1 від 10 листопада.

Все вище сказане не зменшує кількість людей, які хочуть стати щасливими власниками автомобіля. Нового або б/в – не важливо. Головне, що вони будуть автомобілістами. Спеціально для них було спрощено процедуру реєстрації авто в Сервісних центрах МВС. Поставити на облік автомобіль та отримати номери відтепер можна у будь-якому місті України, незалежно від прописки. Для цього потрібно записатися в електронну чергу та відвідати сервісний центр МВС.

Ще наприкінці вересня, щоб карантин не затьмарював радість покупки автомобіля, в Україні оформляти угоди купівлі-продажу автомобілів стане можливим не виходячи з дому – в електронному кабінеті водія. Таке нововведення передбачене ухвалою Кабінету Міністрів України. Оформити автомобіль онлайн можна буде з кінця березня 2022 року.

А ті, хто тільки отримує посвідчення водія, повинні знати, що відтепер у посвідченні водія з'являться позначки про складання іспиту на авто з автоматичною КПП або про обмеження за станом здоров'я.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації