Сфотографуй порушника ПДР - отримай 10% від штрафу: українцям розповіли, як працюватиме новий закон

  • Право
  • 1957
  • 11

Для всіх пішоходів і навіть водіїв, які відчувають відповідальність за безпеку і збереження всіх учасників дорожнього руху, з'явилися важливі новини. Тепер ситуація набирає дуже серйозних обертів. Українські правоохоронці винагороджуватимуть свідків порушень ПДР безпосередньо в матеріальній формі.

Про це стало відомо завдяки інформації в законопроєкт №5798, який вже зареєстровано в українському парламенті, пише Znaj.ua

Так, згідно з документом, очевидець отримає 10% від сплаченого порушником штрафу за надіслане відео або фото з підтвердженням незаконної дії водія.

Нововведення планують поширити тільки на деякі види порушень ПДР:

- проїзд на червоне світло;

- перетин суцільної роздільної лінії;

- парковка на місцях для людей з інвалідністю

- порушення правил перетину залізничного переїзду та перехрестя;

Автори документа кажуть - такі норми давно існують в західних країнах і довели свою ефективність. Якщо законопроєкт буде підтримано народними депутатами, відео з порушенням розглядатиме поліція.

Для зйомки громадянам потрібно буде застосовувати спеціальні програмні засоби, які ідентифікуватимуть користувача через додаток "Дія".

Важливо також зазначити той факт, що всім громадянам гарантують повну конфіденційність. Але за підробку фото або відеоматеріалів загрожуватиме кримінальна відповідальність.


Коментарі:
Більше новин по темі: