Селяни схопляться за голову: у скільки обійдеться податок на 1 гектар
В Україні власники землі або користувачі ділянок повинні сплачувати податок на землю, який залежить від типу ділянки, її розташування та ринкової оцінки.
Розрахунок податку проводять податкові органи за місцем розташування ділянки, і до 1 липня власник отримує повідомлення із сумою до сплати. Після цього у платника є 60 днів на оплату, пише видання "Експерт".
Ставки земельного податку затверджуються місцевими радами, проте визначені певні межі. Для земель, що пройшли грошову оцінку, податок становить до 3% від їх оцінки, для ділянок загального користування — до 1%, а для сільськогосподарських угідь — 0,3–1%. На лісові ділянки ставка не перевищує 0,1%.
Якщо ж оцінка землі не проводилася, для сільськогосподарських угідь податок коливається в межах 0,3–5% від нормативної оцінки ріллі в області, для лісових земель — до 0,1%.
Звільняються від цього податку певні категорії громадян, як-от інваліди, пенсіонери, багатодітні сім’ї та ветерани. Платники податку можуть перевірити нараховану суму через Електронний кабінет громадянина, що доступний за допомогою електронного підпису.
Щороку місцеві ради мають до 15 липня затвердити ставки на наступний рік, але тільки в межах, визначених Податковим кодексом України.
-
Як в Україні будуть встановлювати інвалідність під час ліквідації МСЕК: пояснення експерта
-
В Україні дозволили розлучатися подружжям, які мають дітей віком до одного року. Яка причина?
-
Тепер офіційно. Уряд перезапускає процедуру бронювання військовозобов'язаних з 1 грудня. Основні нововведення
-
Нардеп оприлюднив шокуючий документ — стало відомо, заради чого прокурори стають інвалідами
-
Маєте кулемета, гранатомета чи автомата? Майте далі, але зареєструйте на час війни
-
Відтепер обвинувачені у корупційних злочинах можуть уникнути тюремного ув'язнення та зберегти майно, якщо йтимуть на співпрацю зі слідством