Реформа ринку таксі: юрист розповіла, як каратимуть нелегальних перевізників - зовсім скоро таксувати у “чорну” буде невигідно

БУДЬТЕ В КУРСІ /

Розроблений Мінінфраструктури законопроект спрямований на легалізацію ринку. А на охочих продовжувати працювати у “сіру” чекатимуть штрафи і інспектори “Укртрансбезпеки”. Про це у коментарі УНН розповіла старший юрист Команди підтримки реформ міністерства інфраструктури Ольга Глухова.

Вона нагадала, що серед нововведень відповідного законопроекту — наявність патенту у перевізників.

“Ми пропонуємо відійти від ліцензування, проте запроваджуємо інший документ — патент, який, за умови дотримання всіх вимог, дозволятиме прозоро працювати та отримувати „білий“ дохід. Вартість такого патенту встановлюється законопроектом. Наприклад, річний коштуватиме 1 мінімальну заробітну плату, встановлену на 1 січня. Уявіть, скільки на сьогодні нелегальних перевізників, — їх сотні тисяч, і яку суму зможе отримати бюджет, якщо хоча б частина таких „таксистів“ почне працювати в легальному полі”, — каже Глухова.

На тих, хто вирішить продовжувати працювати поза правовим полем, чекає такий механізм контролю, як “контрольна закупка”, продовжила фахівець.

“Цілком ймовірно, що наступним, від кого надійде запит про перевезення, буде працівник Укртрансбезпеки. Також буде запроваджено штрафи для тих, хто не виконуватиме умови доступу та роботи на ринку”, — додала вона.

Реформа таксі передбачає також обов’язковий технічний огляд авто та дотримання вимог страхування, інформує Глухова.

“Все це гарантії безпеки для пасажира”, — додає вона.

А ще законопроектом пропонується створити два відкритих реєстри, за допомогою яких будь-хто, в тому числі пасажир, матиме можливість перевірити легальність перевізника та провайдера інформаційних послуг.

“До речі, всі легальні на сьогодні перевізники, будуть внесені до відповідного Реєстру автоматично”, — каже фахівець.

Нагадаємо, реформу ринку таксі підтримали всі великі перевізники. Мова про Uber, Bolt та Uklon. Коментуючи це, Глухова пояснила, що це свідчить про наміри перевізників навести лад у середовищі, де їм доводиться працювати. Загалом, реформу ринку потрібно було робити “на вчора”, вважає фахівець.

“Ця проблема назріла вже дуже давно. Законодавство не відповідає вимогам сьогодення та потребує перегляду з позиції, зокрема, пасажира, який сідає в автомобіль і фактично не має ніякого захисту. Це якщо не говорити, знову ж таки, про колосальну кількість нелегальних перевізників”, — додала Глухова.

Раніше міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що проект закону враховує всі недоліки чинного законодавства.

“За останніми підрахунками, кількість людей, які здійснюють перевезення пасажирів на таксі, досягає 220 тысяч, що становить 1,1% від економічно активного населення країни. При цьому, зауважу, левова частка перевізників надають послуги незаконно, оскільки не мають ліцензії або не зареєстровані як суб’єкти підприємницької діяльності. Їх кількість сягає 98%”, — зазначав він.


Коментарі:
Більше новин по темі: