Рада ухвалила два важливі закони щодо мобілізації
Рада дозволила звільнення зі служби у разі загибелі неповнорідних родичів, а також надала право на відстрочку цивільним, які пройшли полон.
Відповідні законопроєкти ВР ухвалила у середу, 20 листопада.
Так, депутати ухвалили зміни до закону «Про військовий обов'язок та військову службу». Законопроєкт №11531 підтримали 308 депутатів, повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram.
Цей законопроєкт відновлює право військовослужбовців на звільнення з військової служби через загибель або зникнення безвісти під час участі у бойових діях їхнього неповнорідного брата чи сестри.
Як наголошується в пояснювальній записці, у серпні Рада передбачила відстрочку від призову не лише для осіб, чиїх близьких родичів, у тому числі рідного «повнородного», а й «неповнорідного» брата чи сестри, загинули або зникли безвісти під час участі в бойових діях, цитує "Слово і діло".
У той же час згідно з законом про мобілізацію, ухваленим у квітні, загибель або зникнення безвісти неповнорідних брата та/або сестри перестало бути підставою для відстрочки від призову.
Також ВР надала право на відстрочку цивільним, які пройшли полон. До цього вона діяла лише для військових.
Законопроєкт №12104 підтримали 304 нардепи. Документ, зокрема, усуває правову невизначеність щодо підстав для надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації тим, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти.
-
З 5 лютого почнуть штрафувати: кому обовʼязково треба зʼявитися на ВЛК найближчим часом
-
Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК
-
В Україні впроваджується автоматичне надання статусу учасника бойових дій
-
Тепер офіційно. Уряд перезапускає процедуру бронювання військовозобов'язаних з 1 грудня. Основні нововведення
-
Маєте кулемета, гранатомета чи автомата? Майте далі, але зареєструйте на час війни
-
Нардепи пропонують нові підстави для звільнення з військової служби та відстрочки: що може змінитися?