Рада ухвалила два важливі закони щодо мобілізації
Рада дозволила звільнення зі служби у разі загибелі неповнорідних родичів, а також надала право на відстрочку цивільним, які пройшли полон.
Відповідні законопроєкти ВР ухвалила у середу, 20 листопада.
Так, депутати ухвалили зміни до закону «Про військовий обов'язок та військову службу». Законопроєкт №11531 підтримали 308 депутатів, повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram.
Цей законопроєкт відновлює право військовослужбовців на звільнення з військової служби через загибель або зникнення безвісти під час участі у бойових діях їхнього неповнорідного брата чи сестри.
Як наголошується в пояснювальній записці, у серпні Рада передбачила відстрочку від призову не лише для осіб, чиїх близьких родичів, у тому числі рідного «повнородного», а й «неповнорідного» брата чи сестри, загинули або зникли безвісти під час участі в бойових діях, цитує "Слово і діло".
У той же час згідно з законом про мобілізацію, ухваленим у квітні, загибель або зникнення безвісти неповнорідних брата та/або сестри перестало бути підставою для відстрочки від призову.
Також ВР надала право на відстрочку цивільним, які пройшли полон. До цього вона діяла лише для військових.
Законопроєкт №12104 підтримали 304 нардепи. Документ, зокрема, усуває правову невизначеність щодо підстав для надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації тим, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти.
-
Служити мають всі! І Свідки Єгови також. У Верховному Суді заявили, що віросповідання під час воєнного стану не звільняє від військової служби
-
Мобілізація в Україні: 17-річним дали час до 31 липня
-
Не до жартів: з 1 квітня частина українців втрачає бронь
-
Порушення прав людини з боку ТЦК стали масовими і системними, - Лубінець
-
Як змінилися правила мобілізації, відстрочки і бронювання з 1 березня
-
Суд змінив покарання двом братам, які біля Путили з сокирою напали на працівника ТЦК