Понад 450 малих інтернет-провайдерів вже подали заяви до Нацкомісії про припинення роботи через заборону працювати на спрощеній системі оподаткування
Невеликі компанії-провайдери більше не можуть працювати на спрощеній системі оподаткування. Експерти переконані, що наслідком податкових новацій стане зовсім не підвищення доходів до бюджету
Понад 450 малих інтернет-провайдерів вже подали заяви до Нацкомісії, яка здійснює держрегулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК). В заявах йдеться про припинення роботи через заборону працювати на спрощеній системі оподаткування.
Про це повідомила пресслужба BRDO (Офіс ефективного регулювання) у коментарі NV Бізнес.
«Я не знаю, куди вони пішли, можемо припустити, що частина закрилась, частина пішла в тінь та вийшла з-під нагляду регулятора. Частина може буде продаватись. … Бачу безсистемний підхід державного органу, який ніколи не аналізував причинно-наслідкові звʼязки. І через це стає сумно», — прокоментував голова підкомітету Верховної Ради із кібербезпеки Олександр Федієнко.
За даними, що опублікував Федієнко, найбільше компаній припинило роботу у Києві та Київській області - 156, а також у Черкаській області - 108. За даними НКЕК, до зміни податкового режиму в Україні було 3443 оператори.
У травні 2024 року податкова оголосила, що провайдери мають перейти на загальну систему оподаткування до 20 вересня, інакше реєстрацію компанії анулюють. Провайдери платитимуть не 5% з обороту, а 18% від прибутку та ще й ПДВ у розмірі 20%.
Як повідомляв раніше голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, «галузь доволі багата, а в умовах, коли через часті знеструмлення вона залишається працювати стабільно — вона має додаткові переваги та, відповідно, зростання виручки».
Нардеп звинуватив провайдерів інтернету у використанні ФОП для мінімізації сплати податків. За його оцінками, у «сірій зоні» працюють близько 3,5 тис. із 4,5 тис. зареєстрованих постачальників послуг фіксованого зв’язку та інтернету.
З 1 жовтня 2024 року податкова заборонила застосовувати спрощену систему оподаткування для малих інтернет-провайдерів. У відповідь на це бізнес-асоціації, громадські організації й аналітичні центри виступили зі спільним зверненням з проханням не допустити скасування єдиного податку для представників малого бізнесу.
У BRDO наголошують, що це рішення суперечить нормам Податкового кодексу, Конституції України й офіційному роз’ясненню регулятора сфери електронних комунікацій.
«Єдиний податок для малих інтернет-провайдерів має бути збережений. Це не лише вимога часу, але й передумова розвитку країни на шляху до євроінтеграції. Не можна одним листом Державної податкової служби заборонити спрощену модель оподаткування для цілої індустрії. Це небезпечний прецедент і сигнал для інших галузей ринку. Якщо є конкретні зловживання, то з ними треба боротися законним шляхом, а скасування системи оподаткування має відбуватися лише через зміни у Податковому кодексі», ⎼ відзначив Олексій Дорогань, виконавчий директор Офісу ефективного регулювання.
-
Державна екологічна інспекція оштрафувала чоловіка, який віз два поліна в багажнику авто і показала фото
-
В Україні суми штрафних санкцій для ФОПів зросли майже в 6 разів
-
У зухвалих порушників забиратимуть права: Верховна рада посилить відповідальність за порушення ПДР
-
Право на тишу: що робити, якщо сусіди шумлять? В які години заборонено робити ремонт і яке буде покарання
-
Автор "Закону про дрова" рідний племінник Іллі Павлюка, пояснив людям скільки можна зберігати дров, щоб не посадили в тюрму
-
За зберігання деревини без належних документів можна отримати штраф або сісти в тюрму