Патрульній поліції заборонили безпідставно зупиняти водіїв

Перевірка документів для профілактики не є законною підставою для зупинки транспортного засобу. Перелік причин чітко виписаний у законодавстві.

Патрульна поліція не має права зупиняти транспортні засоби для перевірки документів у профілактичних цілях. Про це повідомляє Асоціація автомобільного транспорту та інфраструктури, посилаючись на рішення суду, яким визнано такі дії неправомірними.

Повідомляється, що в суді розглядалася справа, у якій позивач оспорював причину зупинки патрульними та штраф за ч 1. Ст.126 КУпАП (керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред'явила для перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб і поліс ОСАГО).

З'ясувалося, що інспектор патрульної поліції зупинив автомобіль і попросив водія пред'явити права й техпаспорт. Водій поцікавився причиною зупинки, а поліцейський відповів, що це "профілактичні заходи".

Водій повідомив, що така причина для зупинки відсутня в законі "Про Національну поліцію" і відмовився пред'являти документи. Інспектор виніс постанову про порушення ч 1. Ст.126 КУпАП і виписав штраф у розмірі 425 гривень.

У ході розгляду справи суд проаналізував перелік підстав для зупинки транспортного засобу в Ст. 35 закону "Про Національну поліцію" та встановив, що там немає такої причини як "профілактичні заходи". Дії поліцейських визнали неправомірними, позов був задоволений і штраф скасували, пише Фокус.

Нагадуємо, що Ст. 35 Закону України "Про Національну поліцію" чітко констатує причини, які можуть стати підставою для зупинки транспортного засобу.

10 причин для зупинки транспортного засобу Патрульною поліцією:

  • якщо водій порушив Правила дорожнього руху;
  • якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;
  • якщо є інформація, яка свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до скоєння ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, яка свідчить про те, що транспортний засіб або вантаж можуть бути об'єктом або знаряддям вчинення ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення;
  • якщо транспортний засіб перебуває в розшуку;
  • якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини скоєння ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;
  • якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка при оформленні протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів ДТП;
  • якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження або заборону руху;
  • якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху;
  • порушення порядку визначення та використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв;
  • якщо зупинка транспортного засобу, зареєстрованого в іншій країні, проводиться з метою виявлення його передачі у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозять такий транспортний засіб на митну територію України або не поміщали його в митний режим транзиту.


Коментарі:
Більше новин по темі: