Папієв – «за», Мазурашу – «утримався»: як голосували нардепи з Буковини за ратифікацію Стамбульської конвенції

Учора, 20 червня, Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію. Законопроєкт підтримали 259 депутатів. Проти виступили лише 8, також частина утрималася, пише МБ.

Більшість депутатів підтримали ратифікацію Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами. Інформація про це доступна на офіційному сайті Верховної Ради.

Як голосували:

"Слуга народу" дала 193, "Європейська солідарність" – 9, "Батьківщина" – 0, група "Платформа за життя та мир" – 15, група "За майбутнє" – 2, фракція "Голос" – 10, група "Довіра" – 13, група "Відновлення України" – 12, позафракційні — 5.

Єдиною фракцією, яка не підтримала ратифікацію Стамбульською конвенцію, стала "Батьківщина".

Зокрема, з 240 членів фракції "Слуга народу" за ратифікацію проголосували 193 народні обранці. Проти був лише Святослав Юраш, чий батько Андрій з грудня минулого року працює послом у Ватикані. Серед тих, хто утримався – Максим Бужанський та одіозний нардеп із Буковини Георгій Мазурашу, автор законопроєкту про штрафи за гей-пропаганду.

Найбільша опозиційна фракція, "Євросолідарність", дала за законопроєкт дев’ять із 12 присутніх в залі засідань депутатів. Утримався Мустафа Джемілєв. Лідер партії Петро Порошенко підтримав ратифікацію.

Депутатська група "Платформа за життя та мир" (ексОПЗЖ) також проголосувала "за" більшістю присутніх – 15 із 19 нардепів. Не голосували, зокрема, Володимир Кальцев, Олександр Качний та Юлія Льовочкіна.

Цікаво, що саме колишні представники розпущеної фракції ОПЗЖ дали багато голосів за ратифікацію. Серед них – Юрій Бойко, Юлій Іоффе, Григорій Мамка, Василь Німченко, екс-очільник Чернівецької області Михайло Папієв, Олександр Пузанов, Григорій Суркіс, Нестор Шуфрич, Олександр Фельдман.

Голос "за" дав і колишній "слуга" Артем Дмитрук, який приєднався до однієї з депутатських груп, що утворилися на уламках ОПЗЖ.

Повністю не підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції фракції "Батьківщина". Із 16 присутніх депутатів утрималися 13 (зокрема, і лідерка фракції Юлія Тимошенко), не голосували – три.

Усього два голоси дала на ратифікацію група "За майбутнє" – це були голоси Олександра Гереги і Дмитра Лубінця. Проти проголосував Ігор Гузь.

Фракція "Голос" розділилася – із 17 депутатів підтримали Стамбульську конвенцію 10, двоє проголосували проти (Ярослав Рущишин та Андрій Шараськін), ще п’ятеро відмовилися голосувати.

Групи "Довіра" та "Відновлення України" у більшості підтримали ратифікацію конвенції Ради Європи – 13 з 15 і 12 з 13 відповідно.

Серед позафракційних депутатів аж четверо проголосували проти. Це Андрій Аксьонов (проти якого було відкрите кримінальне провадження за підробку документів та розтрату майна), представники забороненого нині "Опозиційного блоку" Вікторія Гриб, Вадим Новінський та Дмитро Шпенов. Утрималися ще один "опозиційник" Сергій Магера та Антон Яценко, який у нинішній Раді устиг побувати у складі групи "За майбутнє" та фракції "Батьківщина".

Єдина представниця "Свободи" у Верховній Раді Оксана Савчук не голосувала за чи проти постанови про ратифікацію.

Спікер Руслан Стефанчук та його перший заступник Олександр Корнієнко підтримали ратифікацію Стамбульської конвенції.

Усього за ратифікацію (Стамбульської) конвенції Ради Європи проголосували 259 народних депутатів, цих голосів вистачило для ратифікації документу.

Що таке Стамбульська конвенція:

Це міжнародна угода Ради Європи та перший міжнародний законодавчий акт, що передбачає захист прав жінок. Її цілі – зробити так, щоб жінки були захищені від усіх форм насильства та дискримінації, боротися за рівність між жінками й чоловіками, розробляти політику та заходи для захисту всіх жертв насильства й надання їм допомоги.

Стамбульська конвенція передбачає кримінальну відповідальність за насильство над жінками. Це стосується сексуального, психологічного й фізичного насильства, а також переслідувань, каліцтва жіночих геніталій і примусових дій щодо шлюбу, аборту та стерилізації.

На сьогодні конвенцію підписали 45 країн і Європейський Союз. У 2011 році Україна приєдналась до неї, але Верховна Рада не ратифікувала документ. Наступна спроба була у 2016 році. Але депутатів зупинили поняття "гендер" і "сексуальна орієнтація". Тож вирішили спочатку підготувати застереження до конвенції, що відповідали б "моральним цінностям українців", а вже потім ратифікувати її.

18 червня 2022 році Володимир Зеленський пропонує ратифікувати Стамбульську конвенцію, але з окремою заявою. Так мета конвенції – захист жінок і недопущення домашнього насильства, зокрема щодо чоловіків і дітей.

Також Україна не розглядатиме положення конвенції, які зобов'язують до змін у Конституції, Сімейному кодексі та законах щодо інститутів шлюбу, сім’ї й усиновлення.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації