Оподаткування грального бізнесу: коли варто чекати збалансованих рішень*

Проблема збалансованого оподаткування грального бізнесу в Україні - ключова на даному етапі проведення реформи легалізації гемблінгу. Більше того, це питання викликає найбільшу кількість обговорень та маніпуляцій. Так, представники багатьох операторів чекають саме прийняття законопроєкта 2713-д, щоб вийти на український ринок, а противники легалізації називають його способом повністю звільнити гральний бізнес від сплати податків. Спробуємо розібратись, хто з них правий і чи варто в найближчий час чекати на зміни в податковій політиці.

Ключові моменти законопроекту 2713-д

Запропоновані і внесенні на розгляд Верховної Ради України зміни у системі оподаткування грального бізнесу передбачають насамперед його збалансування. На думку аналітиків більшості перевірених українських казино, на даному етапі розвитку бізнес потребує саме встановлення прозорих і чітких правил. І питання зменшення податкового навантаження - ключове в цьому аспекті.

Законопроект 2713-д передбачає:

  • зниження ставки податку на доходи організаторів азартних ігор до 10%;
  • визнання організаторів азартних ігор податковими агентами гравців, а також встановлення ставки 18% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору з людини, яка виграла гроші;
  • звільнення від оподаткування виграшу, розмір якого не перевищуватиме 10 мінімальних зарплат.

Ставки, які діють сьогодні, надто високі для подальшого розвитку ринку. А якщо врахувати вартість ліцензії, що є однією з найвищих в Європі, а також необхідність сертифікувати кожну одиницю ігрового обладнання, стає зрозумілим, чому наразі потенційні інвестори не заходять на ринок. Детальніше про обладнання на зразок ігрового автомата Гном за посиланням.

Коли Верховна Рада проголосує законопроект

Рішення по прийняттю законопроєкта 2713-д очікували ще у 2021 році. Влітку депутати проголосували законопроект в першому читанні, однак ні восени, ні в грудні другого читання так і не провели. Наразі питання не на часі, тому точні терміни вирішення питання назвати важко.

Разом з тим, експерти сходяться на думці, що це питання ключове. Від його вирішення залежить залучення інвестицій як іноземних, так і місцевих операторів, які досі вагаються в питанні переходу роботи в повністю легальний сегмент. А зважаючи на мультиплікаційний ефект грального бізнесу та його вплив на суміжні сфери, такі як, готельний бізнес, ринок нерухомості, туристична галузь тощо, затягування вирішення податкового питання - це втрата державою десятків мільярдів гривень потенційних доходів.

* на правах реклами


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації