"Нульове розмитнення" скасоване: в останній день в чергах у людей здавали нерви, а зараз вони кидають там авто

Президент підписав Закон і відтепер за імпорт товарів та авто знов стягуватимуть мито.

Тож тепер у пунктах пропуску сотні обурених водіїв, які кілька днів простояли у чергах. Лише на Львівщині з боку Польщі таких були тисячі, дехто не витримував, здавали нерви, декого після годин під палючим сонцем забирали швидкі, повідомляє ТСН.

У черзі на перетин кордону тисячі водіїв, які намагалися встигнути до відновлення мита. Сутички і штовханина, багатьом через шалену спеку зле. «На кордонах просто жах, люди мруть, в нашій колійці вмер чоловік, на Словакії, я дві доби стояла там», - каже мешканка Кропивницького Анастасія Бородкіна.

Втомлені, але теж встигли, своє авто Марина придбала за півтори тисячі євро, на кордоні разом з подругою стояли шість діб. «Я шість років не була за кермом, вирішила подружка мені допоможе. Спека, в тіні +34, а в авто то просто + 45. Я чергувала 3 доби, не спала, підганяла чергу, перепис всіх номерів», - розповідає вона.

А от пан Валентин не встиг, хоча поспішав так, що на новій машині навіть потрапив у ДТП. Тепер на розмитнення треба щонайменше 4 тисячі доларів, а чоловік навіть на купівлю авто позичав у друзів. «Не знаю, можливо буду на запчастини продавати», - каже він.

Митники кажуть, зробили все, що могли - працювали до опівночі, щоб люди встигли подати декларації. За день оформили вдвічі більше авто ніж зазвичай - понад тисячу. Але ще сотні не встигли. «Вони перетнули кордон і здається встигли заїхати до України, але законодавством передбачено, має бути подана додаткова митна декларація, намагаємося вести роз’яснювальну роботу», - кажуть митники.

Зараз на кордоні черги значно менші на чотирьох пунктах пропуску Львівщини по сотні. Ще у двох немає взагалі. Ті, хто лишився в черзі, готові платити мито за свої авто, впевнені брокери. «Більшість людей вважає, що буде оплачувати гроші, розмитнювати автомобіль»,- каже він.

Та більшість власників євроблях просто лишає їх в Польщі, бо грошей на розмитнення не мають. «Поки залишають в Польщі, десь між будинками, щоб не платити за паркінг, бо паркінг теж дорогий»,- каже брокет.

Мито на ввіз авто було скасовано на початку квітня. За цей час лише на львівських пунктах перетину оформили майже 50 000 машин. Але тепер - «нульове розмитнення» не діє. Навіть для авто, які їдуть на фронт, проте для них є інші пільги. «Є постанова кабінету 174, яка спрощує порядок ввезення товарів і так само транспортних засобів на потреби, або волонтерів, або ЗСУ», - каже в.о. начальника відділу митного оформлення Віктор Жук.

Але для цього всі документи мають бути в порядку і перевізник повинен мати підтвердження, що авто дійсно їде на фронт.

ОНОВЛЕНО

Із 1 липня розмитнення авто знову платне: які новації чекають водіїв

Тепер розмитнити авто можна в «Дії»

Із 1 липня на українців чекає ряд змін. Зокрема, вони торкнуться автовласників: розмитнення авто знову стане платним, а розмір автострахування зросте. Це дозволить зменшити розмір дефіциту держбюджету.

Платне розмитнення авто

Платити доведеться ПДВ та акциз (електрокари можна буде ввезти безкоштовно).

Саму процедуру розмитнення при цьому спрощено, її можна буде пройти за допомогою застосунку «Дія».

Як розмитнити авто в «Дії»:

введіть VIN-код авто і система автоматично підрахує, скільки потрібно заплатити власнику машини;
розмір платежу буде формуватися відповідно до характеристик автомобіля: обсяг, тип і потужність двигуна, вік автомобіля та його ексклюзивність;
після розмитнення в «Дії» можна буде і зареєструвати авто;
на подання документів потрібно не більше п’яти хвилин.

«Це одна з найважливіших антикорупційних реформ у митній галузі. Завдяки цифровізації всіх процесів ми усуваємо можливість маніпулювати ціною авто при розмитненні», – пояснив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Подорожчання автострахування

Ще одна важлива новація – з 1 липня збільшиться розмір страхових виплат з обов'язкового страхування цивільної відповідальності (ОСЦПВ). Водночас збільшиться і вартість такої страховки (очікується подорожчання на 10-20%).

Як зміниться розмір виплат:

— зі 130 до 160 тис. грн у разі завдавання шкоди майну;
— з 260 до 320 тис. грн у разі завдавання шкоди життю та здоров'ю (в розрахунку на одного потерпілого);
— зросте і гранична сума за самостійного оформлення повідомлення про ДТП його учасниками для страхової компанії (за так званим європротоколом) – з 50 до 80 тис. грн.

Зміни в отриманні водійського посвідчення

Отримати водійське посвідчення буде складніше. 24 липня в Україні зміниться порядок отримання посвідчення водія.

Необхідно буде:

пройти теоретичну підготовку в автошколі та отримати свідоцтво, яке діє 1 рік;
скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС для отримання можливості надалі проходити практичне навчання;
вибрати автошколу для практичної підготовки та пройти там навчання;
скласти внутрішній практичний іспит та отримати свідоцтво в автошколі, що діє 2 роки;
у сервісному центрі МВС успішно скласти практичний іспит та отримати посвідчення водія.

Крім того, для здачі теорії водіння в МВС розробили 250 нових питань, які адаптовані до європейського формату. До списку тестів також додали новий розділ «Панель управління».


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації