Не вір очам своїм: Конституційний Суд визнав неконституційною конфіскацію контрабандних товарів

Конституційний Суд України визнав такою, що не відповідає Конституції, положення статті 483 Митного кодексу України, яка передбачає покарання за переміщення товарів через кордон із приховуванням від митного контролю. Таке рішення 5 липня ухвалив Другий сенат КСУ, йдеться у повідомленні на сайті суду, пише видання Forbes Ukraine.

Ключові факти

  • Ініціатори конституційних скарг оспорювали це положення, оскільки, на їхнє переконання, воно унеможливлює індивідуальне покарання для порушника митних правил з урахуванням характеру вчиненого порушення, форми вини, характеристики особи та інших обставин.
  • Конституційний Суд дійшов висновку, що приписи статті 483 Кодексу не відповідають Конституції у зв’язку з тим, що «таке законодавче регулювання суперечить засадам демократичного суспільства, базованого на верховенстві права (правовладді)», – йдеться у повідомленні.
  • Текст рішення та його резюме буде оприлюднено на офіційному сайті Конституційного Суду 6 липня.

Стаття 483 Митного кодексу встановлює покарання у вигляді штрафу в розмірі 100% вартості таких товарів з їхньою конфіскацією, а також конфіскацію транспортних засобів з спеціально виготовлениими сховищами (тайниками), що використовувалися для нелегального переміщення товарів через митний кордон, - йдеться у повідомленні.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації