На Буковині понад 62 га земель перебувають у власності 79 громадян росії: обласна прокуратура готує апеляційну скарга

Прокурори органів Чернівецької обласної прокуратури проводять системну роботу щодо відчуження земельних ділянок, власниками яких є громадяни рф. На підставі опрацьованої упродовж цього року інформації, встановлено що на території Чернівецької області 124 земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею понад 62 га перебувають у власності 79 громадян рф, що є грубим порушенням українського законодавства.

Як повідомляє Чернівецька обласна прокуратура, згідно з Конституцією України, земля є основним національним багатством та об’єктом права власності Українського народу.

Відповідно до ст. 81 Земельного кодексу України, землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземними громадянами, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.

Зважаючи на те, що всупереч зазначеним нормам, громадяни рф не здійснили відчуження вказаних земельних ділянок, прокурори звертаються до суду та наполягають на їх конфіскації.

На даний час судами задоволено позови прокуратури про припинення права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею 5,4 га, які належали громадянам рф.

У задоволенні одного позову до громадянина російської федерації судом відмовлено з тих підстав що «державою Україна не було забезпечено реальної законодавчої можливості виконати свої обов’язки по відчуженню спірної земельної ділянки протягом одного року з моменту переходу права власності в умовах оголошеного в Україні воєнного стану».

На вказане рішення обласною прокуратурою готується апеляційна скарга.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації