DIM RIA

Міноборони перевірить усі ТЦК через факти незаконного утримання та насильства

Міністерство оборони України ініціює службові перевірки в усіх територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки після низки резонансних випадків, пов’язаних із можливими порушеннями прав людини під час мобілізаційних заходів.

Про це повідомив заступник міністра оборони України лейтенант Мстислав Банік за підсумками наради з командуванням Сухопутних військ.

За його словами, будь-які прояви насильства, незаконного утримання громадян, приниження людської гідності чи інші неправомірні дії є неприпустимими.

«Максимально пильно розібрати звернення громадян щодо незаконного утримання, насилля та інших неправомірних дій. Закликав до прозорої комунікації з суспільством та максимального сприяння всім правоохоронним органам», — зазначив Банік.

У Міноборони наголошують, що перевірки мають виявити та усунути можливі порушення у роботі центрів комплектування по всій країні.

Заступник міністра також заявив про необхідність глибокої реформи системи ТЦК. За його словами, функції військкоматів мають бути частково передані іншим установам, а сам процес мобілізації повинен стати більш прозорим і контрольованим.

Передумовою для такого рішення стали кілька гучних скандалів, що набули розголосу останніми тижнями.

Зокрема, 16 червня працівники Державного бюро розслідувань викрили злочинну схему в одному з районних ТЦК Одеської області. За даними слідства, група працівників центру комплектування та представників громадської організації незаконно утримувала чоловіків, застосовувала фізичне насильство, психологічний тиск і тортури для покращення показників мобілізації.

Крім того, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про виявлені порушення у Тернопільському районному ТЦК та СП. Під час моніторингового візиту там перебували близько 28 осіб, частина з яких скаржилася на незаконне утримання та порушення процедури мобілізації. Після втручання представників омбудсмена було звільнено п’ятьох громадян, серед яких люди з інвалідністю та психічними розладами.

Раніше також повідомлялося про факти незаконного утримання військовозобов’язаних в Ужгородському ТЦК, де правоохоронці розслідують можливе перевищення службових повноважень посадовцями.

Окреме розслідування триває щодо смерті мобілізованого чоловіка в Києві, який перед госпіталізацією заявляв про побиття працівниками поліції та ТЦК. За словами омбудсмена, обставини його смерті досі викликають чимало запитань.

На тлі цих подій Міністерство оборони заявляє про намір посилити контроль за діяльністю ТЦК та провести системні зміни у сфері мобілізації.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації