Медиків Буковини закликають скаржитись, якщо їм зменшують ставки через нові зарплати

Медиків Буковини закликають повідомляти про факти порушення їхніх трудових прав, у разі якщо хочуть перевести на неповні ставки.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби управління Держпраці у Чернівецькій області, повідомляє МБ.

Загалом по Україні збільшилася кількість звернень працівників медичних установ про спонукання їх до написання заяв про переведення на неповний робочий день, або тиждень через істотне збільшення заробітної плати.

Управління Держпраці провело понад 80 інформаційних заходів у закладах охорони здоров’я Буковини, щоб недопустити порушення трудових прав та соціальних гарантій медпрацівників.

Керівників та відповідальних осіб профільних закладів повідомлено про відповідальність за порушення чинного трудового законодавства у разі спонукання працівників до переведення їх на неповний робочий день/тиждень при фактичному виконанні роботи повний робочий день/тиждень.

Слід зазначити, що у разі встановлення таких фактів (при проведенні позапланових інспекційних відвідувань інспекторів праці) на медичний заклад накладається штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат, а саме 65 тисяч гривень за кожного працівника щодо якого скоєно порушення.

Управління держпраці у Чернівецькій області звертається до медиків Буковини повідомляти про факти порушення їхніх трудових прав у письмовій формі.

Посадовці управління реагуватимуть на звернення медпрацівників негайно.

Що медикам потрібно знати про нові зарплати

Постановою Кабінету Міністрів України визначено розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці установлено у межах фонду оплати праці на 2022 рік:

на рівні не менше 20 000 гривень лікарям (крім лікарів-інтернів) та професіоналам з вищою немедичною освітою, які допущені до медичної діяльності в закладах охорони здоров’я;

на рівні не менше 13 500 гривень для посад молодших спеціалістів з медичною освітою (фахових молодших бакалаврів), фахівцям з початковим рівнем (короткий цикл) вищої медичної освіти, першим (бакалаврський) рівнем вищої медичної освіти і магістрів з медсестринства.

У випадках, коли працівнику буде встановлено неповний робочий день/тиждень, оплата праці здійснюється із розміру пропорційно до відпрацьованого часу.


Коментарі:
Більше новин по темі: