Кур’єри, перекладачі, таксисти, доглядальниці та перукарі: У Раді хочуть запровадити спецрежим оподаткування доходів для півмільйона самозайнятих осіб

Народні депутати зареєстрували законопроєкт №10166 щодо запровадження спеціального режиму оподаткування доходів, отриманих фізичними особами.

Проєктом закону 10166 передбачено оподаткування на рівні 6% для 20 видів діяльності. Зокрема, фотографів, кур’єрів, перукарів та майстрів манікюру, які приймають клієнтів вдома, перекладачів, психологів, дресирувальників, клінерів, доглядальниць, кравчинь, фахівців з ремонту тощо. Про це пише Zn.ua

Закон також передбачає прозоре й зрозуміле регулювання діяльності онлайн-платформ, таких як Uber, Bolt, Uklon, Glovo, Kabanchik.

"Переваги для держави — додаткові надходження в бюджет, створення можливості просто сплачувати податки для понад 500 тисяч самозайнятих і зрозумілі умови діяльності "операторів цифрових платформ.

Переваги для громадян — спрощення та автоматизація обліку, низький податок — 6%. Для цієї категорії самозайнятих не потрібно реєструвати ФОП, наймати бухгалтерів, подавати звітність. Хто захоче — залишається на звичній для себе системі, яка діє зараз", — розповідає автор законопроєкту Ярослав Железняк.

На його думку, завдяки платформам, які надаватимуть податковій дані про доходи самозайнятих, вдасться врегулювати питання обліку готівкових надходжень та домогтися детенізації економіки.

Як зазначив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram, йдеться про спрощені умови для легалізації понад 500 тисяч самозайнятих осіб (кур'єрів, таксистів, майстрів манікюру, перукарів – всього 20 видів діяльності).


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації