КСУ визнав конституційною заборону показу російських фільмів і серіалів

Велика палата Конституційного Суду ухвалила рішення в справі про заборону показу російських фільмів і серіалів. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на пресслужбу КСУ та представницю Верховної Ради в КСУ Ольгу Совгирю.

Пряма мова Совгирі: "Суд визнав конституційними положення цього Закону, якими передбачається, що:

Ō не допускається використання телерадіоорганізацій, зокрема, для „трансляції аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв";
Ō забороняється трансляція (демонстрування шляхом показу каналами мовлення) фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора;
Ō заборона трансляції фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора, які не містять популяризації або пропаганди органів держави-агресора та їхніх окремих дій, поширюється на фільми, вироблені та/або вперше оприлюднені (демонстровані) після 1 січня 2014 року".

Крім того, Ō КСУ визнав конституційним складення переліку осіб, які загрожують національній безпеці України.

Таким чином, положення законів "Про телебачення і радіомовлення" та "Про кінематограф", що регулюють трансляцію російських медіапродуктів, залишилися чинним.

Передісторія:

2015 року Верховна Рада заборонила трансляцію фільмів і серіалів, які були створені в Російській Федерації після 1991 року.
Після цього рішення на деякі телеканали призначали перевірку через транслювання радянських фільмів, адже в деяких із них знімалися актори, що підтримували окупацію Криму та російську агресію в Україні. Позов до КСУ подали 47 народних депутатів у 2018 році, переважно від фракції "Опозиційний блок". Вони просили Суд розтлумачити, чи є конституційними такі обмеження.


Коментарі:
Більше новин по темі: