Хто може виїхати за кордон під час воєнного стану, а кого не пропустять: усі нюанси

Через російське вторгнення на території України було введено загальну мобілізацію та воєнний стан. Згідно з ними діє заборона для чоловіків перетинати кордон. Однак є окремі категорії, які можуть виїжджати за межі держави.

Перелік громадян, які можуть перетинати кордон, час від часу уточнюється та доповнюється відповідно до змін, які вносить до закону уряд. Детальний список категорій чоловіків, яким дозволено виїздити за межі України, розповідає OBOZREVATEL.

Кому із військовозобов'язаних дозволено виїжджати за кордон під час воєнного стану, а також те, які для цього мають бути підстави, визначено ухвалою Кабінету міністрів №57.

Так, обмеження щодо виїзду не поширюються на чоловіків, які ще не досягли 18 років та тих, кому понад 60 років; чоловіків віком від 18 до 60 років, які мають статус осіб з інвалідністю, за наявності відповідних документів, які засвідчують цей статус; а також на чоловіків у віковому діапазоні від 18 до 60 років, які постійно мешкають за кордоном (за наявності відповідної відмітки у паспорті).

Щодо решти осіб, можна виділити декілька категорій для виїзду: залежно від сімейних обставин, стану здоров'я, професійної діяльності та посадового становища.

Виїзд чоловіків за кордон у зв'язку із сімейними обставинами

За умовами сімейних обставин існує можливість виїзду з України для таких категорій осіб, які мають підтверджувальні документи:

- Батьки з трьома або більше неповнолітніми дітьми.

- Батьки з дитиною віком до 18 років, яка має інвалідність.

- Батьки-одинаки з дітьми до 18 років.

- Опікуни та усиновлювачі неповнолітніх дітей-сиріт із інвалідністю.

- Батьки повнолітніх дітей з інвалідністю І чи ІІ групи.

- Опікуни осіб із інвалідністю, які були оголошені судом недієздатними. Якщо опікуна не призначено, дозволяється виїзд супроводжуючому першого або другого ступеня спорідненості.

- Чоловіки, які здійснюють постійний догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи та супроводжують їх для виїзду за кордон.

- Також дозволяється виїзд чоловіків, які забезпечують догляд за своїми батьками або батьками дружини, які потребують постійного догляду та це підтверджується необхідними документами.

- Якщо один з батьків або дружина має інвалідність І або ІІ групи, необхідно подати документи, які засвідчують родинні зв'язки, ступінь інвалідності та забезпечення постійного догляду.

Виїзд чоловіків за кордон у зв'язку зі станом здоров'я

У такому випадку для перетину кордону необхідно мати документи, які атестують інвалідність, отримання соціальних виплат, висновок ВЛК про зняття з військового обліку.

Так, дозволяється перетнути кордон таким категоріям осіб:

- Особам з інвалідністю (незалежно від групи). Для виїзду необхідно мати довідку форми № 157-1/о, посвідчення, пенсійне посвідчення або документ, що підтверджує призначення соціальної допомоги, а також довідку про отримання пільг.

- Особам, які потребують постійного догляду або проживають у закладах, що надають послуги стаціонарного чи паліативного догляду.

- Військовослужбовцям, які постраждали від агресії РФ із медичних причин (з метою лікування). Також їх може супроводжувати родич першої лінії спорідненості за наявності відповідних документів, які підтверджують дозвіл на виїзд.

- Особам, які були зняті або виключені з військового обліку рішенням військово-лікарської комісії через тимчасову непридатність до служби (за наявності відповідних документів від Територіального військового комісаріату).

- Особам, у яких близькі родичі (чоловік, дружина, син, дочка, батько, мати, дід, бабуся, брат чи сестра) загинули або зникли безвісти через участь в АТО чи обороні України під час повномасштабної агресії з боку Росії.

Виїзд за кордон посадовців та держслужбовців

Для цих категорій осіб передбачено можливість виїзду у службові відрядження. Це вимагає наявності документів, які підтверджують таку обставину.

Процедура поширюється на широкий спектр посад – від міністрів та їхніх заступників до представників Верховної Ради та Офісу президента; від керівників Національного банку та правоохоронних органів до суддів, прокурорів та представників місцевих органів влади.

Виїзд за кордон чоловіків через професійні обставини

Виїздити за межі України мають змогу особи, що належать до таких професійних груп:

- Члени екіпажів суден (якщо вони направляються на морські чи внутрішньоводні судна для виконання роботи), авіаційний персонал (по відрядженню або на навчання), водії транспортних компаній, які мають ліцензію на міжнародні перевезення вантажів та пасажирів.

- Працівники установ, які надають послуги з догляду за особами з інвалідністю та іншими особами, які потребують піклування. При цьому вони повинні стояти на військовому обліку.

- Військовослужбовці у відпустці також мають право покинути Україну, якщо є дозвіл від їхнього військового підрозділу.

- Спортсмени та тренери (для участі в змаганнях та тренувальних зборах), артисти (для збору коштів та представлення України на міжнародному рівні).

- Водії-волонтери, які перевозять вантажі для ЗСУ, медичні матеріали та гуманітарну допомогу.

Раніше повідомлялося, що український Уряд дозволив виїздити за кордон під час дії воєнного стану ще одній категорії військовозобов’язаних. Це громадяни, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час безпосередньої участі в антитерористичній операції (АТО).


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації