Буковинські депутати Мазурашу, Папієв і Павлюк стали грудьми на захист Московського патріархату в Україні. Нові деталі

  • Право
  • 3447
  • 8

Співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко повідомила, що народні депутати з фракції "Слуга народу" разом з представниками, обраними від ОПЗЖ, знайшли механізм для блокування законопроєкту про заборону церкви московського патріархату.

Вони звернулися до Голови ВР Стефанчука із вимогою направити цей законопроєкт у Венеціанську комісію. Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на пресцентр "Європейської солідарності".

"До кінця 23 року церковний закон не приймуть! Й питання не лише в кількості поправок, їх можна було б за кілька днів розглянути. "Слуги" і ОПЗЖ знайшли більш творчий підхід. Вони звернулися до спікера Стефанчука з вимогою направити законопроєкт на експертизу Венеціанської комісії", – пише Геращенко у соцмережах.

В СЕДО (електронна система документообігу парламенту) видно, що наразі 50 депутатів підписали це звернення. Автор ініціативи Андрій Мотовиловець, він з самого початку не був прихильником виносити церковний законопроєкт в порядок денний, мотивуючи це свободою совісті і невтручанням держави в справи церковні. Жодні доводи, що у випадку рпц мова не про церкву, а про нацбезпеку, довго не працювали", - зазначає депутатка.

"Серед підписантів - а їх 50 - ОПЗЖ в повному складі (за одиничним виключенням), інші цікаві прізвища, як то Бужанський, Дмитрук і ко. Тепер "слуги" мотивують свої дії міжнародною реакцією, мовляв, серед наших партнерів, в тому числі в США є критика цих законопроєктів, які лобісти московських попів подають на Заході як гоніння на церкву", - пише Ірина Геращенко.

"Ось повний перелік депутатів, які підписали лист до Стефанчука. Що ж, рпц має в українському парламенті потужне лобі", - резюмує Геращенко.

Слуги народу та ОПЗЖ хочуть заблокувати ухвалення закону про заборону московського патріархат, - Ірина Геращенко 01
Слуги народу та ОПЗЖ хочуть заблокувати ухвалення закону про заборону московського патріархат, - Ірина Геращенко 02
Слуги народу та ОПЗЖ хочуть заблокувати ухвалення закону про заборону московського патріархат, - Ірина Геращенко 03
Слуги народу та ОПЗЖ хочуть заблокувати ухвалення закону про заборону московського патріархат, - Ірина Геращенко 04
Слуги народу та ОПЗЖ хочуть заблокувати ухвалення закону про заборону московського патріархат, - Ірина Геращенко 05
Слуги народу та ОПЗЖ хочуть заблокувати ухвалення закону про заборону московського патріархат, - Ірина Геращенко 06
Слуги народу та ОПЗЖ хочуть заблокувати ухвалення закону про заборону московського патріархат, - Ірина Геращенко 08

Автором ініціативи є перший заступник голови фракції “Слуги народу” Андрій Мотовиловець, також підписи під зверненням поставили ще троє заступників голови фракції — Артем Культенко, Ольга Савченко та Максим Ткаченко. Крім того, голова податкового комітету Данило Гетманцев та Євгеній Брагар, який зараз виконує обов'язки голови комітету з питань свободи слова замість Нестора Шуфрича, пише рух "Чесно".

Таке звернення може значно відкласти розгляд ініціативи у другому читанні. У його тексті автори називають пропозицію обмежити діяльність релігійних організацій, що афілійовані з державою, яка здійснює збройну агресію проти України, спробою “обмежити право громадян України та свободу світогляду і віросповідання”. Також зазначається, що “держава не має права вказувати в яку церкву ходити віруючим громадянам України”.

Джерело: звернення депутатів до Стефанчука

Проте важливо зазначити, що наразі діячі московської “церкви” працюють як агенти кремля та відіграють серйозну роль, окрім іншого, в поширенні пропаганди, яка має впливати не лише на українців, а й на західних партнерів України.

У Реєстрі зрадників Руху ЧЕСНО наразі знаходиться 42 "священики", яким спецслужби вручили підозри після їхніх заяв чи проведених у них обшуків. Обшуки у храмах московської "церкви" у довели, що до складу агентури входять не лише дипломати. Для прикладу, настоятель Києво-Печерської Лаври Павло заперечував існування України як суверенної держави, після чого отримав підозру від СБУ. Значення їх діяльності у допомозі ворогу демонструють і обміни "священиків" на українських військовослужбовців. Одного з них, для прикладу, росіяни обміняли на 28 військових.

У "священиків" знаходять сухпайки для ворожої армії. Зокрема це фото зроблене на Харківщині, на території, звільненій Збройними силами України від тимчасової окупації росією.

Цей законопроєкт Рух ЧЕСНО оголосив маркерним, а отже аналітики будуть відстежувати роботу над доопрацюванням тексту законопроєкту до другого читання та зафіксують поіменні результати голосування у профілях нардепів на Політхабі.

Нагадаємо, раніше депутати вже робили спробу заблокувати розгляд ініціативи, яка була прийнята у першому читанні. Тоді до урядового законопроєкту про заборону релігійних організацій, пов'язаних із країною-агресором РФ нардепи подали близько 1200 правок. Значна частина з них є “поправковим спамом” авторства проросійських нардепів Євгенія Шевченка та Артема Дмитрука. Крім того, частину правок подали скандальні нардепи від фракції “Слуга народу” Павло Халімон, Євгеній Брагар та Сергій Литвиненко. Також кілька десятків правок подав лідер депутатської групи ПЗЖМ Юрій Бойко.

Проте тоді голова комітету Микита Потураєв у коментарі Руху ЧЕСНО зазначив, що “поправковим спамом” нардепи намагаються сповільнити підготовку законопроєкту до другого читання, однак члени комітету налаштовані якісно доопрацювати текст і найближчим часом винести його на розгляд.

Нагадаємо, “за” законопроєкт №8371 у першому читанні проголосувало 267 нардепів, найбільший відсоток голосів дали фракції “ЄС”, “Голос” та “Слуга народу”. Показово, що “проти” голосували переважно нардепи із груп ПЗЖМ та “Відновлення України”, які утворились після заборони проросійської партії ОПЗЖ, а також позафракційний мажоритарник Дмитро Шпенов.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації