Автор "Закону про дрова" рідний племінник Іллі Павлюка, пояснив людям скільки можна зберігати дров, щоб не посадили в тюрму

  • Право
  • 1450
  • 5

Проголосований Верховною Радою законопроєкт дозволяє українцям зберігати 30 куб м соснових дров або 15 куб м дубових.

Про це повідомила партія "Слуга народу" з посиланням на одного з авторів законопроєкту №9665 Максима Павлюка, пише "Економічна правда".

Причому, він зауважив, що суто технічно ця норма запрацює не раніше, як із початку підготовки до наступного опалювального сезону.

За словами Павлюка, проголосований Верховною Радою законопроєкт щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини спрямований не проти населення, яке використовує дрова для обігріву власного помешкання, а стосується "чорних лісорубів", незаконних пилорам, які наживаються на краденому лісі.

"В окремих ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що начебто норми проголосованого законопроєкту забороняють населенню зберігати вдома дрова для власного користування без підтверджуючих документів. Такі повідомлення абсолютно не відповідають дійсності і є не просто довільним трактування проголосованих норм, а відвертою неправдою", - заявив депутат.

"Іншими словами, особа не несе жодної відповідальності за зберігання 30 м куб. соснових дров, або 15 м куб. дубових. Це той об’єм, який потрібен домогосподарству на опалювальний сезон, і навіть дещо із запасом", - зауважив Максим Павлюк.

Він також розповів, що для притягнення до кримінальної відповідальності необхідно дрова на суму понад 30 тис грн, а це, за даними ДроваЄ, - 30 м куб. сосни, або 15 м куб. дуба.

Водночас, як додав депутат, якщо хтось, розуміючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготував на цю зиму більше, ніж 15 кубів дубових дров чи 30 куб. м соснових, для них немає причин перейматися.

"Закон не має зворотної сили в часі, відтак державні органи, зокрема й поліція, не має права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності.

Цей законопроєкт покликаний не шукати дрова у дворах людей, а запобігти обігу нелегальної деревини та зберегти природу, привести норми українського законодавства до європейських вимог", - повідомив автор законопроєкту.

Нагадаємо, Верховна Рада 10 жовтня ухвалила законопроєкт, який передбачає відповідальність за зберігання дров без документів. Він переданий на підпис президенту.

Закон передбачає:

- Штраф від 34 тис. грн за зберігання дров, якщо їх вартість оцінюють до 30 тис грн
- Від 5 до 7 років позбавлення волі, якщо вартість деревини більш як 30 тис грн..
- Крім того, закон передбачає штраф для громадян і за невеликі обсяги деревини – від 1 куб. м, якщо вони не мають документів про підтвердження походження дров.


Нагадаємо, у 2021 році «Слуга народу» Максим Павлюк, 5 років поспіль декларував різні суми виграшів у лотерею (лише за 2021 рік він вказав, що отримав так майже 2 мільйони гривень). У коментарі Радіо Свобода він пояснив, що це – частини одного виграшу, який він здобув ще у 2016 році.

«Згідно з умовами виграшу, виграші на суму більше ніж три мільйони гривень виплачуються впродовж 60 місяців. Свій лотерейний квиток я здав розповсюджувачу ТОВ «М.С.Л.» у лютому 2016-го. Через деякий час мені прийшла відповідь, що квиток дійсно виграшний, пройшов експертизу і відтоді почався відлік 60 місяців. І щороку, згідно з вимогами антикорупційного законодавства, я мав декларувати ту суму, яку я отримував», – розповів депутат у коментарі Радіо Свобода.

Загалом за п’ять років (з 2016 по 2021 рік) Павлюк задекларував від виграшу в лотерею майже 3,5 мільйона гривень.

За словами депутата, із майже 3,5 мільйона виграшу він сплатив понад 500 тисяч гривень податків і понад 50 тисяч гривень військового збору.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації