В Україні офіційно стартує національна поліція: зарплата слідчого складе 25000 грн, співробітників спецназу КОРД - 10-15 тисяч грн, патрульних - 8-10 тисяч грн

  • Право
  • 8377
  • 0

НАША ПОЛІЦІЯ НАС ЗБЕРЕЖЕ? /

 

Сьогодні набуває чинності закон України про Національну поліції. Документ був опублікований в газеті Голос України 6 серпня 2015. Згідно з прикінцевими положеннями, закон повинен набути чинності через три місяці з дня, наступного за днем його опублікування. Це означає, що чинний раніше закон про міліцію 7 листопада втрачає свою силу.

Нагадаємо, що закон про Національну поліції був прийнятий Верховною Радою 2 червня нинішнього року. За рішення проголосували 278 народних депутатів. Президент України Петро Порошенко підписав закон 4 серпня.

Відповідно до закону, до складу поліції входитимуть кримінальна поліція, патрульна поліція, органи досудового розслідування, поліція охорони, спеціальна поліція, поліція особливого призначення.

Завдання поліції


На цьому тижні Кабінетом міністрів було оприлюднено положення про Національну поліції. У документі наголошується, що основними завданнями Національної поліції стануть:

- Реалізація державної політики у сферах забезпечення охорони прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, протидії злочинності, підтримки громадської безпеки і порядку;
- Внесення на розгляд міністра внутрішніх справ пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у зазначених сферах;
- Надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистим, економічним, соціальним причин або через надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.

Також Національна поліція буде центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів через міністра внутрішніх справ.

Новий глава

Напередодні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував кандидатуру Хатіі Деканоїдзе на посаду голови Національної поліції. Кабінет міністрів затвердив пропозицію на своєму позачерговому засіданні.

Про чолі Національної поліції відомо, що в 24 роки вона почала працювати в команді реформаторів Михайла Саакашвілі і очолила адміністрацію Ради безпеки Грузії. Згодом вона встигла попрацювати міністром освіти і ректором поліцейської академії Грузії.

Говорячи про свої перші кроки на посаді глави Нацполіціі, Деканоїдзе зазначила: "Ми продовжуємо роботу з формування нової поліції в 29 містах, роботу над формуванням підрозділи КОРД, роботу над концепцією атестації і сьогодні Міністр її вже затвердив, так що роботи дуже багато".

Патрульні


В Україні активно йде формування патрульної поліції. Підрозділи Нацполіціі сформовано і працюють у Києві, Львові, Одесі, Харкові. У Миколаєві, Ужгороді та Мукачеві триває навчання кандидатів, які пройшли відбір. У Луцьку, Дніпропетровську, Хмельницькому, Івано-Франківську, Вінниці та Чернігові здійснюється тестування відібраних кандидатів.

Крім того, набір в патрульну поліцію проходить в Херсоні, Черкасах, Кременчуці, Кіровограді, Полтаві, Слов'янську, Краматорську, Житомирі, Чернівцях, Рівному, Борисполі. Реалізація програми по набору до складу патрульних запланована до кінця року в Запоріжжі, Тернополі, Кривому Розі, Сєвєродонецьку, Лисичанську та Сумах.

За словами глави МВС Арсена Авакова, зарплата патрульних складе від 8 до 10 000 гривень, співробітників загону спецназу КОРД 10-15 тисяч гривень, зарплата слідчого - 25000 гривень.

Точний кількісний склад Нацполіціі поки не відомий. Проте раніше керівник департаменту зв'язків з громадськістю МВС Артем Шевченко заявляв, що, відповідно до рекомендацій ООН, кількість поліцейських має становити приблизно 220 поліцейських на сто тисяч чоловік. Таким чином, у нову поліцію потрібно буде набрати або повторно призначити близько 140000 чоловік.

Для того, щоб залишитися в рядах правоохоронців, "старим" міліцейським кадрам доведеться пройти переатестацію. Проходженню переатестації підлягають керівники обласних підрозділів, а в подальшому - всі співробітники міліції, які висловлять бажання служити в Національній поліції.

За словами Авакова, нинішні керівники територіальних підрозділів МВС при своєму перепризначення пройдуть "подвійне сито" відбору: після атестації наказ про їх призначення буде підписувати глава Національної поліції за погодженням з головою МВС.

DIM RIA
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації