3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день осіб з інвалідністю

Соціальний захист осіб з інвалідністю є складовою діяльності держави, Україна взяла на себе зобов’язання забезпечувати повну реалізацію прав та основоположних свобод всіма особами з інвалідністю без будь-якої дискримінації.

У грудні 2006 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю та Факультативний протокол до неї. Конвенція передбачає основні міжнародні стандарти забезпечення та захисту прав і свобод осіб з інвалідністю.

Особи з інвалідністю в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України, законами України та міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Статтею 12 Конвенції про права осіб з інвалідністю передбачено, що кожна особа з інвалідністю, де б вона не знаходилася, має право на рівний правовий захист, а держава повинна вживати усіх належних і ефективних заходів для забезпечення рівних прав осіб з інвалідністю на володіння майном і його успадкування, на управління власними фінансовими справами, а також на рівний доступ до банківських позик, іпотечних кредитів та інших форм фінансового кредитування й забезпечують, щоб особи з інвалідністю не позбавлялися довільно свого майна.

Держава здійснює соціальний захист осіб з інвалідністю, вони мають право на пенсію, державну допомогу, пільги тощо. Якщо особі з інвалідністю створені перешкоди для здійснення нею своїх прав, свобод чи законних інтересів або по відношенню до неї наявні будь-які прояви дискримінації. Така особа може подати скаргу на дії чи рішення органу державної влади, органу місцевого самоврядування або іншого суб’єкта в порядку передбаченому законодавством України.

Особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Щоб отримати безоплатну вторинну правову допомогу необхідно звернутися до найближчого центру або бюро та подати:

паспорт або інший документ, що посвідчує особу, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті) такої особи та/або її представника, опікуна, піклувальника;

пенсійне посвідчення або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, або довідка медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення інвалідності;

довідку про розмір пенсії або довідка про розмір соціальної допомоги, що призначається замість пенсії за останній місяць, що передує даті звернення.

У разi виникнення додаткових питань Ви можете особисто звернутися до Чернівецького місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: м.Чернівці, вул.Університетська, 1, або за телефоном (0372) 51-36-14. Крім того, Ви можете зателефонувати за єдиним номером системи БПД 0 800 213 103.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації