"Збивати російські винищувачі": Порошенко закликав союзників надати Україні зенітну зброю

Президенту Росії Володимиру Путіну не можна довіряти. Будь-яке право вето на розширення НАТО, надане Кремлю, стане поразкою для усього західного світу, попередив Петро Порошенко.

П’ятий президент України, народний депутат Петро Порошенко подякував союзникам за підтримку України на тлі загрози нового російського вторгнення. Саме російські бойовики відповідальні за збиття рейсу MH-17 і загибель 38 громадян Австралії, зазначив політик в розмові з австралійською телекомпанією ABC News.

Як повідомляє ІА ASPI, Порошенко подякував всьому австралійському уряду та українській діаспорі, бо що в найкритичніші роки країна отримала від Канберри значну кількість допомоги, включаючи одяг для військових, чоботи, ковдри, окуляри, шоломи, що допомогло обладнати ЗСУ для захисту нашої землі. "Ми вже вісім років на війні. І це не заморожений конфлікт. Щотижня українці втрачають наших героїв, наших воїнів. Щодня ми маємо поранених солдатів", сказав Порошенко, наголосивши, що єдиний спосіб зупинити повномасштабне вторгнення – це підняти ціну агресії для Росії. Великобританія і США вже надали Україні протитанкову зброю, але необхідна ще й зенітна зброя.

"Зараз ми знаходимося у важливих переговорах про зенітні ракети. Ми повинні відновити практику ленд-лізу часів Другої світової війни, коли американський і західний світ постачають нам зброю", – сказав він. У той же час він переконаний, що підвищення здатності України збивати російські винищувачі є стримуючим фактором. "Це оборонна зброя", – наголосив політик.

Також Порошенко вважає, що поступки на вимогу Путіна щодо розширення НАТО неприпустимі. "Якщо Путіну дати прецедент, право давати дозвіл, зелене світло або червоне світло Україні для нашого членства в НАТО та інтеграції в ЄС, я думаю, що Путін досягне своїх цілей. Це означатиме, що шантаж Путіна ефективний проти всієї демократії, проти всього Європейського Союзу", – сказав він. "Путін вважає себе імператором, дуже близький до Бога. Він не керується правилами, міжнародними законами і нормальними демократичними людськими цінностями. Не довіряйте Путіну. Але в той же час друга рекомендація – не бійтеся Путіна. Не поступайся у цій ситуації. Якщо ви дасте йому палець, він візьме всю руку", – резюмував Петро Порошенко.

Нагадаємо, якщо доведеться, українці будуть воювати, захищаючи свою країну. Про це заявила глава МЗС Великої Британії Ліз Трасс під час візиту в Австралію. Також ми писали, що Петро Порошенко закликав міжнародних партнерів надати українській армії допомогу у вигляді зброї, яка значно підвищить бойові спроможності Збройних сил України. Очільник партії "Європейська солідарність" переконаний, що така підтримка вкрай необхідна в часи скупчення військ РФ біля кордонів України.


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації