Арахамія визнав, що фракція монобільшості “Слуги народу” у Верховній раді стрімко занепадає...

За останні два роки фракція монобільшості “Слуги народу” спромоглася самостійно дати мінімальні 226 і більше голосів “за” лише під час 17 голосувань у Верховній Раді.

Про це пише Рух "Чесно".

Більшість цих голосувань відбулися напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну і стосувалися внесення змін до державного бюджету та організації роботи Верховної Ради в умовах дії воєнного стану.

Ще кілька голосувань із мінімально необхідними голосами нардепів “Слуги народу” відбулися через декілька місяців, а в лютому минулого року таким стало голосування за призначення голови СБУ Василя Малюка.

Протягом 2022–2023 років у Верховній Раді відбулося майже 5200 голосувань — сигнальних, організаційних, за розгляд поправок, у першому читанні та в цілому та ін.

За цей час фракція СН монобільшості самостійно забезпечила 226 і більше голосів для ухвалення рішень лише під час 17 голосувань, що становить близько 0,33%. В цьому аналізі ми не враховували голоси депутатів більшості зі статусом “утримався”, “проти” чи “не голосував”. Ми аналізували лише голосування “за”, адже у даному випадку вони більш важливі.

Із графіка динаміки голосувань “Слуги народу” за останні два роки бачимо поступове падіння середнього значення по місяцях голосів “за”, натомість збільшення частки відсутніх нардепів, особливо у 2023 році.

Очевидно, що самостійно “Слуга народу” вже недотягує з голосами і їй доводиться компенсувати цей дефіцит за рахунок інших фракцій та груп Верховної Ради.

“Всередині парламенту немає єдності. Це ілюзія. Вона була півтора року тому. Зараз її немає. Наближається велика криза. Тільки в мене у фракції є 17 заяв на складання мандата. Тобто в нас уже 401 людина в парламенті. Ще одну ми відпустимо через медичні обставини. І 226 голосів із 400 дуже важко збирати, чесно кажучи. Я знаю, що в інших фракціях теж є люди, які хочуть піти. Ми вирішили для себе, що не будемо давати голоси за складання мандатів. Тільки за медичними показаннями. А так більше ніяких умов, за яких ми будемо голосувати за складання мандатів, щоб зберегти парламент легітимним”, — сказав лідер монобільшості Арахамія.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації