Як журналістка з Китаю отримала стрес, а запитання журналістки "5 каналу" викликали гнів. Найгостріші моменти пресконференції Зеленського

До річниці повномасштабного вторгнення президент Зеленський дав велику пресконференцію.

Перед цим він провів церемонію на Софійській площі: вручив бойові прапори військовим частинам та нагороди військовослужбовцям. Далі зустрівся з капеланами у Києво-Печерській лаврі: були присутні військові представники усіх конфесій, які направили своїх представників до лав армії, пише Главком.

Після того президент, у компанії почесного гостя – прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького відвідав один зі столичних госпіталів, де проходять лікування поранені українські воїни. Зеленський і Моравецький побували у реанімаційному і травматологічному відділеннях, а також у залі фізичної та медичної реабілітації. Вони поспілкувалися із захисниками та побажали їм якнайшвидшого одужання.

У госпіталі президент також вручав нагороди, зокрема медпрацівникам.

Після цього президент 2,5 години відповідав на питання журналістів з усього світу. Традиційно не обійшлося без селфі та обіймів – журналіст з Азербайджану зачитав своє питання українською і одразу попросив президента про спільне фото – для сина. Зеленський погодився під коментар свого речника Сергія Нікіфорова, мовляв, будь ласка, колеги, більше так не робіть.

Зеленський не відмовив азербайджанському журналісту у селфі. Кадр з трансляції

Не обійшлося і без неприємних питань і напружених відповідей. Журналістка опозиційного «5 каналу» запитала у президента Зеленського, чи не шкодує він тепер, що переконував усіх, що війни не буде? І чи не відчуває він особистої відповідальності за те, що українці не знали про реальну загрозу війни? І чи не вбачає президент проблему у своєму оточенні, і чи не вважає він, що колишній голова СБУ та його друг Іван Баканов має понести покарання… Тут мікрофон у журналістки забрали і решту питань вже було не чути. Зеленський подякував їй «за доповідь».

«Я тут був 24 числа, нікуди не дівся. І ми не втратили державу. Завдяки народу України, ЗСУ. Напевно і завдяки трішки мені, як би вам не неприємно було це чути. Так вважають багато людей, авжеж не всі. І я не герой, але напевно я щось зробив, раз ми тут. У нас є натівська зброя і ми боремось, а не підписуємо зрадницькі договори, «Мінські угоди» тощо, – не стримував роздратування Зеленський, передаючи привіт власнику 5-го каналу, експрезиденту Петру Порошенку. – Напевно, вам це неприємно чути, проте я вдячний за те, що ви є... Але у чому сенс? У тому, що ми переможемо з таким президентом, який є. А з тим, що був, ми не перемогли».

Про Баканова голова держави говорити не став, натомість заявив, що знищив олігархів, до числа яких зарахував і Порошенка.

Але загалом пресконференція пройшла на позитиві – Зеленський багато жартував, навіть трохи тролив іноземних журналістів. До прикладу, відповідаючи на питання австралійського журналіста про те, чи хотів би він, щоби посол Австралії повернувся в Україну, наш президент відповів «так» і додав, що обожнює питання, на які можна просто відповісти «так». Втім потім додав, що вдячний Австралії за підтримку і буде радий, якщо австралійський посол повернеться.

«Повертайтеся, але на Бушмастерах», – сказав Зеленський. (Bushmaster PMV чи Bushmaster IMV — австралійський колісний повнопривідний бронеавтомобіль).

Журналіст із Нідерландів запитав, чи сподівається Зеленський побачити Путіна на лаві підсудних у Гаазькому трибуналі. Той відповів: «Це залежить від Марка Рютте (прем'єр Нідерландів, – «Главком»)».

«У нас особисті дуже хороші відносини. Щодо вашого питання про Гаагу – так, авжеж. Головне – довести до кінця справу справедливості. Не можна вбиваючи таку кількість людей закінчити без відповіді. Це ж лідер Росії, це не дитинка, яка щось зламала і її пробачили, треба за злочин відповідати», – зазначив президент.

Дісталося і журналісту з Німеччини. Той запитав, чи означає почастішання закордонних поїздок Зеленського ознакою того, що тепер він почувається у більшій безпеці, бо перестав бути пріоритетною ціллю для Путіна.

«Мені здавалося, що щодо думок Путіна німці більш поінформовані, ніж я. Не ображайтеся, яке питання – така відповідь», – відповів президент. Зал гучно зареготав.

На пресконференцію приїхали журналісти з усього світу, крім Росіїє. Фото: Офіс президента

Про перемогу, переговори з Путіним і звільнення Криму

Відповідаючи на питання, чи можна чекати на перемогу вже цього року, Зеленський підкреслив: Україна протистоїть Росії не сама, їй допомагають друзі, щоби агресія не поширилася далі. «Якщо всі ми виконаємо свої завдання, на нас чекає перемога. Я впевнений, що перемога буде. Я дуже хочу, щоби цього року. У нас все для цього є – мотивація, впевненість, друзі, дипломатія. Ми об'єднали всі сили проти цієї навали, – заявив президент. – Я думаю, що жодна країна у світі не могла би витримати на самоті війну з РФ. Україна не сама, нам допомагають друзі. Ми точно розуміємо, чого хоче Путін і військово-політичне керівництво РФ. Важливо, щоби кожен із нас сфокусувався і працював, і тоді буде перемога. Нам шкода втрачати наших дітей на фронті, а їм – ні, вони кидають усіх на фронт».

«Ми працювали над об'єднанням Європи, тут є країни (журналісти – представники цих країн, – «Главком») з різним статусом, є нейтральні. Ми працювали над тим, щоби змінити цю нейтральність. І Збройні сили над цим працювали, бо перемоги на полі бою дають впевненість, ніхто не любить лузерів. От і все. І треба всім пахати всередині країни і зовні, це єдиний шанс перемогти», – додав Зеленський.

На питання про те, чи допускає він можливість переговорів із Путіним, Зеленський відповів, що наразі ні.

«Після того, як ми побачили, як вони вбивають, катують, захоплюють АЕС, як ви вважаєте, ми можемо сісти за стіл переговорів от з цим от усім? Я не знаю, що це... У нас це називають рашизм. Поважайте наше право жити на нашій землі, підіть з нашої землі, припиніть нас бомбити, вбивати наших собак і котів, палити ліси, і тоді ми вам скажемо, у якому форматі ми будемо готові дипломатично ставити крапку», – зазначив він. Також Зеленський зазначив, що вже не прийняв би пропозицію президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана сісти за стіл переговорів із Путіним.

«Я просив Ердогана посадити Путіна за стіл переговорів до війни. Але тоді Ердоган не міг організувати цю зустріч. Тепер він каже, що може організувати цю зустріч. Але ми вже не можемо. Вже нема з ким говорити», – пояснив президент України. Але тут же дипломатично подякував Ердогану за зернову ініціативу, допомогу у звільненні полонених і висловив співчуття через потужні землетруси у Туреччині.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації