У фракції "Слуги народу" послабилися позиції депутатів ВР, які орієнтуються на чернівецького бізнесмена Іллю Павлюка - видання NV

З Офісу президента (ОП) до президентської фракції, яка зараз налічує 247 мандатів, все частіше надходять не пропозиції щодо законопроектів, а детальні інструкції до дій. Про це розповів не під запис один із топ-депутатів СН. «Найгірше те, що голови комітетів [представники СН] продовжують вдавати, ніби ми ще погоджуємо якісь норми законопроектів, — каже цей співрозмовник — Насправді голосуємо за версію з ОП».

Про це йдеться у матеріалі NV за 17 лютого під назвою “Приховане життя Ради. На що Банкова та війна перетворили парламент, і хто там кому тепер союзник”.

Його колега з фракції на умовах анонімності уточнив: Банкова справді закріпила за собою лідерство над процесами у фракції. Але це сталося природним шляхом: мовляв, у воєнний час у СН суттєво знизився вплив неформальних груп та окремих депутатів, орієнтованих на мільярдера Ріната Ахметова, на засновника Привату Ігоря Коломойського, а також на чернівецького бізнесмена Іллю Павлюка.

«Під час війни все це припинило відверто проявлятися, — пояснив NV цей співрозмовник. — Олігархів притисли, деякі самоусунулися, — тому в парламенті більше немає бурхливого протистояння навколо законів із постійними спробами просунути вигідні поправки». І з цієї причини, мовляв, складається враження, ніби парламент діє за вказівкою Банкової.

Втім, цей депутат не заперечує, що фракція працює у форматі «трійок». Мається на увазі образ дій, коли президент країни ставить завдання, а потім троє людей — один із заступників голови ОП, керівник профільного комітету ВР та представник Кабміну в парламенті — разом вирішують, як його реалізувати.

Втім, «слуга народу» Данило Гетманцев, голова комітету з фінансів та податків, запевнив NV, що не відчуває тиску Банкової. Навпаки, його комітет самостійно допомагає Мінфіну, Мінекономіки та Держподатковій службі. «Влітку ми ініціювали указ уряду про перезавантаження митної служби. Восени ліквідували [корупційні] схеми на тютюновій фабриці Юнайтед Табако у Жовтих Водах. Зараз розслідуємо у комітеті махінації із зерном», — каже Гетманцев.

Однак багато його колег знову і знову повторюють — комунікації з ОП стали односторонніми. З Банкової йдуть вказівки, а у зворотному напрямку — нічого: неформальні контакти депутатів СН із командою Андрія Єрмака сильно послабшали.

Частина «слуг» обурена тим, що найважливішу інформацію їм повідомляють не на Банковій, а у ТГ-каналах деяких представників опозиційних фракцій. «Наші [депутати СН] швидше прочитають новини [депутата від Голосу Ярослава] Железняка або у [депутата порошенківської Євросолідарності Олексія] Гончаренка», — розповів один з топ-представників президентської фракції.

Крім того, деяких парламентських соратників президента образила спущена з Банкової заборона на виїзд за кордон, за винятком відряджень.

Через непрості взаємини всередині фракції на Банковій все частіше залучають до співпраці сторонні політсили парламенту.

Особливістю роботи ВР у воєнний час стали затяжні Погоджувальні ради між головами фракцій. Подібні засідання, що проводяться з відеозв'язку, можуть тривати по 6−7 годин.

Один із соратників президента пояснив: тривале попереднє узгодження Порядку деннего стало головним надбанням вітчизняного парламентаризму за воєнний рік, - йдеться у публікації NV.

Повну версію статті читайте на nv.ua


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації