Таки злякались ініціативи: на Буковині "Слуга народу" під проводом Лис погрожує відкликати своїх депутатів, які підтримали недовіру голові Чернівецької ОДА Осачуку

Партія "Слуга народу" може відкликати своїх депутатів Чернівецької райради, які голосували за заяву про висловлення недовіри голові облдержадміністрації Сергію Осачуку.

Про це йдеться у заяві обласної організації партії на Facebook-сторінці, яку віднедавна (після зміщення Валерія Другановського з цієї посади) очолює депутатка ВР Олена Лис.

У заяві зазначають, що подібні "політично вмотивовані" рішення суперечать програмі партії та виходять за межі повноважень депутатів райрад і називають це "беззаконям".

"Відповідально заявляємо, що Чернівецька обласна організація політичної партії «Слуга Народу» не вбачає підстав для висловлення недовіри голові ОДА, не обговорювала ініціативу депутатів Чернівецької районної ради й тим більше – не уповноважувала окремих наших представників у райраді на голосування за подібні політично вмотивовані рішення, які суперечать програмі партії.

До окремих депутатів уже найближчим часом може бути застосована ініціатива про відкликання депутата місцевої ради", — йдеться у дописі.

Раніше голова обласного осередку "Слуги Народу" Олена Лис закликала депутатів від фракції "СН" відкликати голоси під заявою до облради про недовіру голові ОДА Сергію Осачуку.

Нагадаємо:

17 вересня депутати Чернівецької райради підтримали звернення про висловлення недовіри голові ОДА Сергію Осачуку. Рішення передали на розгляд сесії облради.

У коментарі Суспільному експерт з виборчого права Ігор Баб'юк сказав, що висловлювати недовіру голові ОДА можуть дві третини депутатів облради. Їхнє звернення може розглянути уряд. Водночас рішення районної ради не впливає не відставку.

За рішення проголосували 34 депутати райради з 47 присутніх. Серед них — п'ятеро депутатів "Слуги народу". У зверненні йдеться, що Осачук "провалив" кампанію з вакцинації проти коронавірусу, медицина в області недофінансована, а частина об'єктів "Великого будівництва" не здані в експлуатацію. Суспільному Осачук прокоментував, що рішення депутатів є "загостренням політичного наступу".


Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації