Стало відомо, у яких українських партіях найбільше зрадників

У Реєстрі держZрадників, який наповнюється Рухом ЧЕСНО рівно рік, найбільше представників Партії регіонів, ОПЗЖ, Комуністичної партії та Оппоблоку. Замикає "чільну п'ятірку" "Наш край".

На першому місці — 185 представників нещодавно забороненої Партії регіонів. Саме вони готували підґрунтя для російського вторгнення та анексії Криму.

На півострові, Донеччині та Луганщині досі є депутати місцевих рад, обрані від цієї партії на виборах 2010 року. Адже на тимчасово окупованих територіях чергові вибори не проводились.

Частина регіоналів після Революції Гідності втекли до росії чи окупованого Криму, а частина заснували такі проросійські партії, як ОПЗЖ та "Опозиційний блок". Саме ці партії посіли другу та четверту позиції за кількістю держзрадників.

Від ОПЗЖ в реєстрі 78 політиків, зокрема 22 нардепи 9-го скликання. Більша частина потенційних державних зрадників змінили свою проросійську риторику та продовжують працювати в парламенті.

А колишній співголова партії Юрій Бойко й досі має звання Героя України. Інший фігурант реєстру Нестор Шуфрич продовжує бути головою Комітету Верховної Ради з питань свободи слова.

Комуністична партія посіла четверту позицію (45 представників). Саме комуністи системно поширювали наративи російської пропаганди про примусову українізацію та нацистів, називали війну на Донбасі громадянською та виправдовували агресію росії.

На четвертому місці заборонена партія "Опозиційний блок". 28 його представників стали фігурантами реєстру. Переважно це місцеві депутати східних та південних регіонів, які під час повномасштабного вторгнення співпрацювали з окупантами.

Замикає п’ятірку рейтингу партія "Наш край" (23 представники). Частина політиків від "Нашого краю" перейшли на сторону окупантів на Донбасі та очолили окупаційні органи влади, зокрема в Рубіжному, Троїцькому, Новоайдарську. Незважаючи на кількість потенційних зрадників та проросійську риторику, партію досі не заборонено.

Рух ЧЕСНО відзначає, що, хоча ворог робив ставку на проросійських голів громад і депутатів, колаборантів серед них не так багато. Більшість мерів і депутатів стоїть на державницьких позиціях захисту суверенітету та територіальної цілісності України.

Загалом же профілі 1140 зрадників за рік переглянули понад 1,6 млн українців.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО повідомляв, що лише 3% громадян України вважають, що депутати проросійських партій мають право допрацювати свою каденцію. Тоді як більшість українців вимагає не просто позбавити їх повноважень, а й притягнути до відповідальності.


ДО РЕЧІ:

27 нардепів стали фігурантами Реєстру держZрадників

За рік функціонування Реєстру держZрадників до нього потрапило 27 нардепів поточного скликання. Семеро з них мають офіційні підозри від правоохоронних органів за статтею "Державна зрада", пише Рух Чесно.

Більшість нардепів-зрадників балотувались від забороненої партії ОПЗЖ, троє — від провладної партії "Слуга народу", один — від "Опозиційного блоку", ще один — від партії "Порядок".

Ці народні обранці були постійними гостями проросійських телеканалів, транслювали наративи ворожої пропаганди, відкрито підтримували російську агресію або обіймали посади в окупаційних органах влади.

Загалом за рік роботи парламенту половина із цих нардепів достроково втратили мандати. Семеро написали заяви на складання депутатського мандата, ще п’ятеро були позбавлені українського громадянства. До переліку державних зрадників потрапив і нардеп Олексій Ковальов, який був ліквідований влітку 2022 року на окупованій Херсонщині.

Водночас лише сім нардепів отримали офіційні підозри від правоохоронних органів. Більша частина потенційних державних зрадників продовжує працювати в парламенті. Колишній співголова забороненої партії ОПЗЖ, а наразі керівник новоствореної на її залишках депутатської групи ПЗЖМ Юрій Бойко досі має звання Героя України. Інший фігурант реєстру Нестор Шуфрич продовжує бути головою Комітету Верховної Ради з питань свободи слова.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації