Спікер Разумков розсварився зі "Слугою народу" через законопроєкт про олігархів. Що відбувається

20 вересня на засіданні Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп) усі парламентські фракції одностайно виступили проти порядку денного Верховної ради на пленарний тиждень 21-24 вересня 2021 року. У кожної фракції були власні мотиви, але спікер Дмитро Разумков заявив, що це ледь не вперше, коли порядок денний ніхто не підтримав. Представники монобільшості, зокрема, наполягали на включенні до розгляду в залі законопроєкту щодо статусу олігархів. Натомість спікер закликав усіх діяти "за регламентом". Про це пише Суспільне.

Відправляти на експертизу чи ні?

Законопроєкт № 5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" ще до розгляду в залі Верховної ради спровокував кризу та суперечки в парламенті. Першим наріжним каменем стала пропозиція голови ВР Дмитра Разумкова надіслати проєкт закону на експертизу Венеціанської комісії. До спікера з відповідною пропозицією звернулася омбудсманка Людмила Денісова, яка заявила про те, що цей документ може суперечити Конституції та порушувати права людини, а відтак не має бути підтриманим в Раді. Ії пропозицію щодо незалежної експертизи також підтримала низка фракцій парламенту: "Європейська солідарність", "Батьківщина", "Голос".

Утім, у фракції "Слуги народу" виступили проти цього. Голова фракції партії "Слуга народу" Давид Арахамія звернувся Разумкова із проханням не відправляти на експертизу Венеційській комісії законопроєкт про олігархів. Він заявив, що проєкт закону слід надсилати на експертизу Венеціанської комісії після голосування у другому читанні.

"Уявіть, якими ми виглядаємо шизофреніками, якщо ми зараз відправляємо перше читання, а потім до другого читання він змінюється суттєво. Потім надаємо друге читання і кажемо: "Тримайте, попрацюйте над цим законом". Це – реально шизофренія", – наголосив Арахамія.

Попри все Разумков відправив документ до Венеціанської комісії і його взяли в роботу. Але суперечки між спікером і монобільшістю продовжилися на засіданні Погоджувальної ради 20 вересня. Зокрема, порядок денний Ради на 21-24 вересня 2021 року, у який не було включено законопроєкт про олігархів, не підтримала жодна фракція Ради.

Що каже Разумков

Спікер заявив, що пропозиції щодо включення до порядку денного законопроєкту №5599 надійшли всупереч регламенту: "Всі фракції ВР одночасно стали незгодні з порядком денним, надіслали свої пропозиції зранку. Хтось надіслав з пропозиціями, хтось, як "Слуга народу", лише прислав лист, що вони не погоджуються, написали, що є додаток, але додатку до листа не додали. Пропозиції для розгляду на черговому засіданні Погоджувальної ради подаються комітетами, ТСК до апарату ВР не пізніше, як за чотири дні до проведення чергового засідання ВР, це згідно зі статтею 73 регламенту.

Члени Погоджувальної ради та інші особи, які запрошуються на її чергове засідання, не пізніше як за три дні повинні отримати таку інформацію. На жаль, всі пропозиції, які сьогодні надійшли, не відповідають цій нормі регламенту".

А тим часом…

Будуть жорсткі рішення. На Банковій перерахували всі «гріхи» Разумкова

На Банковій кажуть: між партією та Дмитром Олександровичем виявились фундаментальні розбіжності

Спікеру порадили не сидіти на кількох стільцях одночасно, як один відомий комедійний персонаж

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков має фундаментальні розбіжності з партією «Слуга народу», яка зробила його спікером. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

«Посада спікера, хочу декому нагадати, це взагалі не виборна посада, а, скажімо так, делегована, – зауважує Подоляк. – Партія делегувала свого члена на посаду спікера, не більше того. Зрозуміло, що до Разумкова нема претензій кримінального плану. Але виявились фундаментальні розбіжності між партією та Дмитром Олександровичем. Згадайте його неголосування на РНБО за такі речі як санкції стосовно Медведчука та санкції проти телеканалів, які абсолютно точно є продовженням московської інформаційної школи, небажання голосувати за земельну реформу, абсолютно явне небажання йти на голосування за антиолігархічний закон. На мій погляд, це свідчить, що він дивиться на стратегію розвитку держави інакше, ніж команда з її програмою, з якою вона йшла на вибори».

Подоляк вважає, що у спікера є два варіанти подальшої поведінки: «Або ти є ключовим членом команди, бо все-таки є спікером парламенту та дозволяєш робити модераційні процеси щодо фундаментальних президентських ініціатив більш ефективними. Або заявляєш, що олігархи – це добре, а існуюча олігархічна система в державі є цілком оптимальною. Скажу більше: якщо сьогоднішній світоглядний конфлікт між Разумковим і партією і далі буде наростати, напевно, доведеться втрутитися і президенту. Із жорсткими рішеннями».

Радник голови Офісу президента додає, що спікер сьогодні відкрито гальмує ключові ініціативи президента в інтересах певних осіб та хоче уникнути особистої відповідальності.


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації