Оновлення кадрів у ОП: Двох заступників Єрмака можуть звільнити. У чому проблеми Тимошенка і Татарова. Вечірнє звернення Зеленського

Розмови про можливі кадрові ротації в Офісі президента (ОП) виникли не на порожньому місці. Співрозмовники Forbes в ОП та президентській фракції підтверджують, що посаду вже найближчим часом може втратити заступник керівника Офісу Кирило Тимошенко, який відповідає за «Велике будівництво». Під великим питанням і позиції куратора правоохоронного сектору Олега Татарова. У чому причини ймовірних перестановок у команді Андрія Єрмака? Про це пише у своїй статті видання Forbes.

Чотири співрозмовники Forbes в ОП та президентській фракції «Слуга народу» (СН) підтверджують інформацію, що заступник голови ОП Кирило Тимошенко, 33, може невдовзі піти у відставку. Про це напередодні з посиланням на неназвані джерела також повідомляли видання «Українська правда» та «Бабель».

Попри те, що сам Тимошенко у коментарі «Детектору медіа» назвав цю інформацію «брєднями з телеграм-каналів», ймовірність його звільнення є високою, каже нардеп із керівництва президентської фракції СН. Він попросив не згадувати свого імені та точної посади у цій статті.

У Тимошенка далеко не ідеальні стосунки з Єрмаком та віце-премʼєром із відбудови Олександром Кубраковим, стверджують співрозмовники Forbes у ОП та СН. Крім того, він та Олег Татаров, який у ОП займається питаннями правоохоронних органів, викликають питання у міжнародних партнерів України.

Чому та чи дійсно обидва топпосадовці Офісу Зеленського можуть втратити посади?

Чому Кирило Тимошенко може піти з ОП

До початку повномасштабної війни з Росією одним із головних завдань Тимошенка було кураторство над президентською програмою «Велике будівництво». Зараз він відповідає за відновлення територій, зруйнованих через військові дії.

Тимошенко прийшов до ОП разом із першим керівником Офісу Зеленського Андрієм Богданом, якого у лютому 2020-го на посаді замінив Єрмак.

Останній не проти того, щоб позбавитися впливового посадовця, каже на правах анонімності нардеп із керівництва СН. До того ж Тимошенку дедалі важче знаходити спільну мову з Кубраковим, який нещодавно очолив новостворене міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури й отримав статус віцепремʼєра з відбудови. Відтак його функції почали перетинатися зі сферою, в якій працював Тимошенко. «Чим більше повноважень отримував Кубраков, тим гірші відносини у них ставали, зараз вони натягнуті», – каже співрозмовник серед депутатів СН на правах анонімності.

У владі також не задоволені темпами роботи Тимошенка з низки проєктів, зокрема щодо облаштування місць для переселенців, відновлення житла та побудови тимчасового, додає співрозмовник. Непокоять ОП і репутаційні ризики через публічні скандали, у які потрапляє Тимошенко, стверджують два співрозмовники в ОП та у СН.

Кирило Тимошенко та Володимир Зеленський

У вересні позаштатний агент НАБУ Євген Шевченко звинуватив голову ОП Андрія Єрмака, його заступника Кирила Тимошенка та очільника фракції СН Давида Арахамію у начебто причетності до перепродажу гуманітарної допомоги в Запоріжжі в мережі магазинів АТБ та «Сільпо». Тоді в ОП спростували цю інформацію, назвавши її «вкидом».

В інтервʼю Forbes Арахамія заперечив свою причетність до цієї справи. «Нічого цього немає. Був резонансний пост у Facebook, а з конкретними фактами виявилося складно», – сказав він.

У жовтні Тимошенко знову потрапив у скандал через позашляховик Chevrolet Tahoe, який компанія General Motors передала Україні для вивезення громадян із зони бойових дій і гуманітарних місій. Тимошенко використовував авто для службових цілей. Лише після того, як інформація стала публічною, він передав транспортний засіб в один із прифронтових регіонів.

У грудні заступник Єрмака знову привернув увагу журналістів. За інформацією видання «Українська правда», він був помічений за кермом автомобіля Porsche Taycan 2021 року, вартістю $100 000. Після цього Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало перевірку.

«Було зрозуміло, що Кирило загрався і така поведінка не подобається ані керівництву ОП, ані міжнародним партнерам», – каже нардеп, близький до керівництва СН на правах анонімності.

Проте співрозмовники в ОП і СН не виключають, що у Тимошенко є шанси залишитися на посаді. «Він давно в системі й може знайти достатньо аргументів, щоб зберегти цю посаду», – каже нардеп, близький до керівництва СН.

Чи готовий ОП звільнити Олега Татарова

Інша контраверсійна фігура – заступник голови ОП Олег Татаров, 40, – відповідає за правоохоронний напрямок. Зокрема у його зоні впливу знаходяться Державне бюро розслідування, Служба безпеки, Генеральна прокуратура та Бюро економічної безпеки.

Саме Татарова називали одним із тих, хто блокує призначення нового керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) Олександра Клименка. Справа у тому, що Клименко, працюючи у НАБУ, розслідував причетність Татарова до махінацій під час будівництва житла для Нацгвардії. Цю справу неодноразово намагалися закрити.

Правоохоронний блок, за який відповідає Татаров в ОП, викликає найбільше питань у міжнародних партнерів, які незадоволені відсутністю та якістю реформ у правоохоронних органах, кажуть співрозмовники з ОП та СН. «Питання кілька разів обговорювалось на міжнародних зустрічах, проте в ОП не люблять, коли на них тиснуть, тому поки рішення повисло у «повітрі», – каже посадовець зі СН.

У разі, якщо ОП погодить звільнення Тимошенка, це може запустити низку інших кадрових перестановок в Офісі, стверджує співрозмовник в ОП: «Це створить плацдарм до оновлення влади, – каже він. – Якщо це [звільнення Тимошенка] все ж станеться, наступним кандидатом на звільнення буде Татаров».


ДО РЕЧІ

Цей тиждень буде часом відповідних рішень. Не хочу зараз анонсувати, але все це буде справедливо, - Зеленський про корупційні скандали.

Президент України Володимир Зеленський ввечері 22 січня виступив із традиційним відеозверненням до українців. Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться у фейсбуці президента.

Зеленський зазначив: "Сьогодні Кабінет Міністрів України звільнив з посади заступника міністра, який був викритий співробітниками НАБУ. У правоохоронців є всі можливості, щоб провести розслідування і направити це провадження до суду. І я хочу, щоб це було нашим сигналом усім, чиї дії або поведінка порушують принцип справедливості. Звичайно, зараз основна увага – питанням оборони, зовнішній політиці, війні. Але це не означає, що я не бачу і не чую, що говорять у суспільстві на різних рівнях.

І цей тиждень буде часом відповідних рішень. Уже підготовлених. Не хочу зараз анонсувати, але все це буде справедливо. У кожній ситуації будемо детально розбиратися. Те, що стосується енергетики і закупівель. Те, що стосується відносин між центральною владою і регіонами. Те, що стосується закупівель для військових. Суспільство отримає повну інформацію, а держава зробить потужні необхідні кроки. І це не щось тимчасове, це реальне реагування. Це те, чого ми всі очікуємо від наших інституцій, від держави.

Я дякую правоохоронцям, які захищають закон і державні інтереси, що забезпечують справедливість! І дякую журналістам, які розбираються з усіма фактами і встановлюють повну картину! Ми всі маємо – кожен своє – робити для нашої єдності. Сила суспільства і міцність держави поєднуються саме справедливістю".


 Купити квартиру в Чернівцях
Коментарі:
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації